Raspucana Atalanta dala osam golova

Kiša u Bergamu i kiša golova – čak 10!

Raspucana Atalanta dala osam golova Foto: EPA-EFE
Sportski portali Izvor

Fudbaleri Atalante savladali su Salernitanu rezultatom 8:2 (5:1) u utakmici 18. kola italijanske Serije A.

"Boginja" je od samog starta bila raspucana protiv nesrećnog tima iz Salerna, koji je uspio da odgovori na početni vodeći pogodak Boge, tako što je Dia poravnao rezultat već u 10. minutu.

Ali, nakon toga je na terenu postojao samo jedan tim. Najprje je iz penala pogodio Lukman, potom je posle kornera pogodio Skalvini, a u 38. minutu je Kupmajners popravio promašaj iz jedanaesterca.

Poluvrijeme je završeno golom Hojlunda za "petardu" domaćina.

Nastavljena je goleada u nastavku, tako što je Lukman povisio prednost Atalante, a na drugoj strani pogodio je Kaviglija.

Do kraja susreta vidjeli smo još golove Edersona i Duvana Zapate, za konačnih 8:2.

Atalanta je dijeli 5. mjesto sa Lacijom sa 34 osvojena boda, a Salernitana je ostaja na 16. mjestu sa 18 bodova.