Spektakl u Madridu, Vinisijus upisao het-trik

Gotovo je prvo veče trećeg kola Lige šampiona.

Real od 0:2 do 5:2 u derbiju noći: Juve poražen na Adžićevom debiju, Vila je lider, PSV-u bod u Parizu Foto: As

U 'reprizi' prošlosezonskog finala i derbiju večeri, Real je nakon spektakularnog preokreta u Madridu srušio Borusiju Dortmund - 5:2 (0:2). Pritom, sve do 60. minuta, gosti su vodili 0:2, a Vinisijus Žunior postigao je tri gola.

'Milioneri' su u prvom dijelu za četiri minuta dali dva gola. Prvo je u 30. minutu pogodio Malen, a u 34. Gitens. Pogodili su domaći uskoro dvije prečke, ali se rezultat nije mijenjao.

Zvezda i dalje na nuli: Monako brojao do pet, Milan stigao do prve pobjede
2
Zvezda i dalje na nuli: Monako brojao do pet, Milan stigao…
22.10.2024 20:43

Madriđanima su u drugom dijelu bila dovoljna dva minuta da poravnaju. Prvi gol dali su  u 60. minutu - Mbape je asistirao, a Ridiger je bio strijelac. U 62. minutu bilo je 2:2 - ovog je puta pogodio Vinisijus. Potpuni preokret uslijedio je u 83. minutu, pogotkom Lukasa Vaskeza.

Trijumf Reala potvrdio je Vinisijus u 87. minutu, svojim drugim večerašnjim pogotkom. Nije se Brazilac na tome zaustavio - sjajnu noć krunisao je het-trikom u 94. minutu.

Juventus je pred svojim navijačima poražen od Štutgarta, rezultatom 0:1 (0:0). Pritom, jedan je detalj naročito nevjerovatan - gosti su večeras uputili čak 25 šuteva ka golu 'stare dame'.

Njemački sastav večeras je odigrao žestoko u Torinu, poništen im je i gol, a u 83. minutu uslijedio je penal - uz crveni karton za Danila. Loptu je uzeo Milo, ali je večeras izvanredni Perin odbranio. Ipak, golman Juvea bio je nemoćan u drugom minutu nadoknade - lopta je došla do Turea, koji se sjajno oslobodio čuvara i poslao je u mrežu.

No, ključna vijest za nas tiče se Vasilija Adžića. Naš mladi fudbaler upisao je debi u Ligi šampiona, pošto je u 68. minutu zamijenio Dušana Vlahovića.

Vasilije Adžić je upravo debitovao za Juventus u Ligi šampiona
0
Vasilije Adžić je upravo debitovao za Juventus u Ligi…
22.10.2024 22:27

Arsenal je na Emirejtsu bio bolji od Šahtjora, rezultatom 1:0 (1:0). Domaći su do vođstva došli zahvaljujući autogolu Riznika

Aston vila je i nakon tri kola stopostotna, pošto je večeras u Birmingemu bila bolja od Bolonje, rezultatom 2:0 (0:0). Tako je Vila trenutno i lider na tabeli.

Engleski sastav do pobjede je stigao pogocima Mekgina i Durana u nastavku susreta.

Pari Sen Žermen nije mogao na Parku prinčeva do pobjede protiv PSV-a. Bilo je 1:1 (0:1).

U 34. minutu, Lang je šokirao Park prinčeva - bilo je 0:1. Poravnao je Hakimi u 55. minutu

Prvu pobjedu u Ligi šampiona proslavila je Đirona, i to protiv Slovana iz Bratislave (2:0). Sporting je upisao drugi trijumf na gostovanju Šturmu (0:2).

Monako - Crvena zvezda 5:1

Milan - Briž 3:1

Arsenal - Šahtjor 1:0

Juventus - Štutgart 0:1

Šturm - Sporting 0:2

Real Madrid - Borusija Dortmund 5:2