Real osvojio Pamplonu

Fudbaleri Real Madrida pobijedili su kao gosti Osasunu rezultatom 2:0, u meču 22. kola LaLige.

Real osvojio Pamplonu Foto: AP Photo/Alvaro Barrientos

Šampion Španije je do tri boda stigao u finišu susreta, a strijelci su bili Federiko Valverde i Marko Asensio.

Urugvajac se u 79. minutu lijepo ubacio iz drugog plana i sačekao asistenciju Vinisijusa.

Brazilac je u nadoknadi vremena postigao i gol, na dodavanje mladog Rodrigesa, međutim, VAR ga je poništio zbog ofsajda.

Nije mnogo trajala nada Osasune, pošto je Asensio u drugom minutu nadoknade postavio konačan rezultat.

Madriđani su se provukli na ovom susretu, pošto je bilo dosta šansi na obje strane.

Prijetili su Ante Budimir, ali i Moi Gomes, koji je pogodio i stativu, međutim, tim Karla Ančelotija je bio strpljiv i na kraju uspješan.

Real je drugi na tabeli sa 51 poenom, dok je Osasuna 10. sa 30 bodova.