Madriđani u Varšavi osvojili Superkup Evrope

Fudbaleri madridskog Reala osvojili su prvi trofej u novoj sezoni. U duelu Superkupa Evrope, oni su večeras u Varšavi trijumfovali nad Atalantom, rezultatom 2:0 (0:0), pri čemu je Kilijan Mbape postigao gol na debiju za 'kraljeve'.

Realu prvi ovosezonski trofej: Mbape pogodio na debiju, Atalanta se odlično držala 60 minuta Foto: Marca

Nakon slabog prvog dijela, Madriđani su u drugom uspjeli da probiju odbranu suparnika i da postignu dva gola. Pored Mbapea, pogodio je Valverde, dok je Vinisijus namjestio oba pogotka.

Time je Real stigao do šestog naslova pobjednika Superkupa Evrope, i to u devetom duelu.

Prvo poluvrijeme donijelo je prilično skromnu predstavu – naročito kada je u pitanju sastav Reala. Doduše, nijesu igrači Atalante pokazali nimalo respekta prema rivalu, igrali su jako organizovano, ali mimo nekoliko polušansi na obje strane nijesmo vidjeli gotovo ništa.

Kilijan Mbape upravo je debitovao za Real
0
14.08.2024 21:05

Tako je bilo sve do sudijske nadoknade, kada se, nakon šuta Rodriga, zatresla prečka tima iz Bergama.

Drugi dio otvoren je izvrsnim šutem Pašalića glavom, a Kurtoa je fenomenalnom paradom sačuvao mrežu.

Gol smo vidjeli u 60. minutu, i to u mreži Atalante. Belingem je poslao loptu ka Vinisijusu, on je provukao do Valverdea koji je bio sam u petercu i ostalo mu je da ispruži nogu kako bi ona završila u nebranjenom dijelu mreže. Bio je to prvi kiks odbrane italijanske ekipe večeras.

Vinisijus je već u sljedećem minutu bio sam ispred Musa, ali je golman Atalante odlično odbranio.

U 68. minutu, pogodio je Kilijan Mbape. Vinisijus kao da je gledao upravo gdje se nalazi Francuz, odlično ga je pronašao, a on je sa 11 metara plasirao loptu u gol.

Karlo Anćeloti od tada je napravio niz izmjena, na teren je, između ostalih, ušao Modrić, potom i Arda Guler, a rezultat se do kraja nije mijenjao.