Mečevi u Tuzima i Bijelom Polju okončani podjelom bodova

Nakon 14. kola Meridianbet Prve CFL, fudbaleri Budućnosti imaju svega dva boda više u odnosu na drugoplasirani Petrovac. Pritom, oba tima danas su ostala bez pobjede - Podgoričani su doživjeli novi poraz, a primorski sastav je remizirao.

Budućnost opet poražena, Bokelj u fantastičnom nizu, Petrovac zaustavljen, Sutjeska tone Foto: FSCG

Mornar je ostvario pobjedu na gostovanju Budućnosti (0:1), Sutjeska je poražena od Bokelja (0:2), a Jedinstvo i Jezero podijelili su bodove (1:1). Remijem su završeni i dueli Petrovac - Arsenal (0:0) i Dečić - Otrant (0:0).

Vušurović šokirao Podgoričane: Drugi uzastopni poraz Budućnosti

Fudbaleri Budućnosti doživjeli su drugi uzastopni poraz, ovog puta pod Goricom. Od 'plavih' je bolji bio Mornar, rezultatom 0:1 (0:0). Riječ je o drugoj uzastopnoj pobjedi Barana na našem najvećem stadionu.

O tome kako su Podgoričani izgledali večeras, najbolje će reći podatak da su prvi šut u okvir suparničkog gola uputili u 95. minutu.

U prvom poluvremenu Budućnost je imala blagu inicijativu, ali veće prilike su izostale, ponajviše zahvaljujući disciplinovanoj igri defanzivaca Mornara.

U 65. minutu uslijedio je šok za oko 1.500 navijača pod Goricom. Bulatović je najprije izgubio loptu na centru, do nje je došao Zorić – ona se prvo odbila od jednog od domaćih defanzivaca, ali samo do Vušurovića, koji je raspalio sa 20 metara. Bilo je to neodbranjivo.

Zaostatak je učinio da 'plavi' djeluju kudikamo agresivnije, ali i dalje nijesu mogli do konkretnije prilike. Sa druge strane, malo je falilo da Vukotić na suprotnoj strani u 86. minutu poveća na 0:2, no Mijatović se istakao izvrsnom odbranom.

U 95. minutu vidjeli smo fantastičan šut mladog Savovića, inače i prvi pokušaj domaćih u okvir gola, ali je Pavličić odlično intervenisao.

Bokelj se ne zaustavlja: Slavili kraj Bistrice i učvrstili se na trećem mjestu

Nakon Dečića i Budućnosti, Bokelj je savladao i Sutjesku, i to u gostima. Kraj Bistrice je bilo 0:2 (0:0). Riječ je o trećoj uzastopnoj pobjedi Kotorana, koji sada čvrsto drže treću poziciju na tabeli.

O tome kakvu smo igru pratili u prvom dijelu, najbolje će reći podatak da je prva veća prilika viđena u 38. minutu, kada je Vuković zaprijetio golu gostiju.

Bokelj je poveo u 53. minutu. Vasilije Čavor poslao je loptu ka Igoru Počeku, koji se odlično snašao između četvorice čuvara, vratio je ka Čavoru, a on je iskosa pogodio Giljenovu mrežu. Kroz 11 minuta bilo je 0:2 – Poček je opet bio asistent, a strijelac Dejan Pepić.

Do kraja nije bilo većih uzbuđenja, pri čemu je Sutjeska bila potpuno bezopasna.

Dečić već šest mečeva bez pobjede: Otrantu bod u Tuzima

Bez pobjednika, ali i golova, okončan je okršaj Dečića i Otranta u Tuzima.

Na Tuškom polju smo pratili borben meč u kojem su oba tima pokušavala da ugroze suparnički gol od uvodnog dijela. No, nijesu baš uspijevali u tome.

Što se domaćih tiče, vidjeli smo u uvodnim minutima nastavka sjajan šut Drešaja sa distance, ali Dragojević se nije dao savladati. U 64. minutu na drugoj strani dogodio se sporan trenutak. Ispred šesnaesterca je golman Camaj srušio Muharemovića, gostujući igrači i navijači tražili su crveni karton, ali pokazan je samo - žuti.

Imali su Tuzani u finišu pregršt prilika, ali do gola nijesu mogli, tako da je ovo bio njihov šesti uzastopni meč bez trijumfa.

Seriji Petrovca došao kraj: Zogović odbranio penal, Arsenal odnosi bod

Seriji Petrovca od četiri uzastopne pobjede došao je kraj, i to pod Malim brdom, odakle tivatski Arsenal odnosi bod - 0:0.

Nije publika na stadionu “Mitar Mićo Goliš” ispratila naročito uzbudljivu utakmicu, što se naročito odnosi na prvo poluvrijeme.

No, u uvodnim momentima drugog dijela, domaći su imali najveću moguću priliku da steknu prednost – iz penala. Izvođač je bio Bašić, no njegov je šut odbranio golman Arsenala Zogović. Petrovčani su do kraja imali nekoliko prilika, a Tivćani su u 86. minutu, nakon gužve u suparničkom šesnaestercu, tražili penal, ali je arbitar Dabanović samo odmahnuo rukom.

Remi u derbiju sjevera: Asanoviću 97. minutu odbranio penal i sačuvao bod za Jezero

U okršaju prvoligaša sa sjevera u Bijelom Polju nije bilo pobjednika. Tamo su Jedinstvo i Jezero odigrali 1:1 (0:1).

Plavljani su poveli u petom minutu iz prve ozbiljnije situacije. Krnić je iz slobodnog udarca ubacio loptu ka petercu, a tamo je Perović odlično reagovao i savladao Akovića.

Kako je vrijeme odmicalo, tako su domaći sve više stezali obruč oko suparničkog gola, a to im se isplatilo u samom finišu utakmice. U toku je bio 86. minut – Bogdanović je uputio lijep centaršut, a lopta je došla do Aldina Mušovića koji je glavom sproveo u mrežu.

Žestoko su domaći pritiskali i u preostalih desetak minuta meča, a onda je, u sedmom minutu nadoknade, uslijedio penal. Bio je to prekršaj na samoj ivici šesnaesterca, loptu je uzeo Korać, nije loše šutnuo, ali je Asanović odbranio.

Jedinstvo - Jezero 1:1 (0:1)

(0:1 - Perović 5', 1:1 - Mušović 86')

Sutjeska - Bokelj 0:2 (0:0)

(0:1 - Čavor 53', 0:2 - Pepić 64')

Petrovac - Arsenal 0:0

Dečić - Otrant 0:0

Budućnost - Mornar 0:1 (0:0)

(0:1 - Vušurović 65')