Na kraju 17. runde Serije A, fudbaleri Rome konačno su srušili neugodnu tradiciju i savladali Napoli u derbiju sunca.

Roma srušila tradiciju: Noć obilježio sjajan gol Pelegrinija, isključeni Politano i Osimen, Napoli tek sedmi Foto: ANSA

Na Olimpiku je bilo 2:0 (0:0), premda su domaći mogli slaviti i još ubjedljivijim rezultatom.

U prvom dijelu, Meret je čudesno spasio mrežu kada je Beloti poslao loptu ka usamljenom Boveu, što je bila i najveća šansa u tom periodu igre.

Posao je 'vučici' bio olakšan od 66. minuta, kada je Politano dobio direktan crveni karton nakon udaranja Zalevskog, koji ga je prethodno faulirao. Gol, a ujedno i najljepši detalj na utakmici, vidjeli smo u 77. minutu - Pelegrini je sjajno iz okreta, ni ne gledajući ka golu, šutnuo sa 15 metara i - pogodio.

Da Napolitanci neće moći do boda bilo je sasvim jasno u 86. minutu, kada je isključen i Osimen, i to zbog oštrog starta nad el Šaravijem.

U posljednjem napadu, u petom minutu nadoknade, tačku na pobjedu Rome stavio je Lukaku nakon kontre, čime je postavljen konačan rezultat.

Roma je tako preskočila ekipu Napolija na tabeli. 'Vučica' je, naime, na šestoj poziciji, a aktuelni prvak je pao na sedmo mjesto.

Rezultati: Sasuolo - Đenova 1:2, Empoli - Lacio 0:2, Monca - Fiorentina 0:1, Salernitana - Milan 2:2, Frozinone - Juventus 1:2, Bolonja - Atalanta 1:0, Torino - Udineze 1:1, Verona - Kaljari 2:0, Inter - Leće 2:0, Roma - Napoli 2:0.