Riječ „mi“ štampana je bojama ruske zastave, a riječ „oni“ bojama švedske zastave.
Na bilbordu se nalazi fraza pokojne Astrid Lindgren, svjetski poznate švedske spisateljice čija su poznata djela kao što je “Pipi duga čarapa”, “Karlson na krovu“ pretvorena u popularni sovjetski crtani film, koja glasi: “Štaviše, radije bih do kraja života urlao „Hajl Hitler ” nego što imam Ruse ovdje, u Švedskoj. Ne mogu smisliti ništa odbojnije. 18. jun 1940.“
Pokojni Kamprad, čiji je lanac IKEA prodavnica napustio Rusiju nakon što je ona napala Ukrajinu, takođe se citira: „…Divio sam se Hilteru!“ i „…Bio sam nacista!“
Ono što ne piše na bilbordu jeste njegova dalja izjava da mu je učešće u švedskom nacističkom omladinskom pokretu tokom rata bila „najveća greška u životu”.
Bergman i Kamprad su 1980-ih-1990-ih priznavali da su nekada bili naklonjeni nacističkim idejama, ali njihove izjave su takođe izvučene iz istorijskog konteksta i stavljene u jedan potpuno novi.
Švedska koja je ostala zvanično neutralna tokom Drugog svetskog rata strahovala je od potencijalne invazije Sovjetskog Saveza nakon što je Moskva u avgustu 1939. sklopila sporazum Molotov-Ribentrop sa Hitlerom. Bergman je, međutim, kasnije otkrio da je, kada je istina o koncentracionim logorima izašla na vidjelo, bio u “užasnom šoku“.
Lindgrenina unuka je već komentarisala kampanju koju je pokrenula organizacija pod nazivom “Naša pobjeda“, rekavši “kao što svi znaju, Astrid Lindgren je bila posvećena antinacista. Plakati su dio namjerne kampanje dezinformisanja i nemaju nikakve veze sa istinom.”
Dok se IKEA uzdržala od komentarisanja političke propagande, Bergmanova fondacija je napisala da je “toliko očigledno da se Rusija hvata za slamku. Pokušali su da legitimišu cijeli ovaj rat nekakvim navodnim antinacističkim stavom i cijelio svijet nacistima”.
Ministarstvo spoljnih poslova Švedske i premijerka zemlje Magdalena Anderson već su reagovali na kampanju za koju je izjavila da je to “potpuno neprihvatljiv način djelovanja“. Štaviše, Ministarstvo je istaklo da “u Rusiji više puta koriste optužbe za “nacizam“ protiv zemalja i pojedinaca koji upućuju opravdanu kritiku ruskih postupaka“.
Kampanja dolazi u trenutku kada su Švedska i Finska počele da gledaju na članstvo u NATO-u, a Alijansa obećava da će ubrzati njihove kandidature.
Kao odgovor, Moskva je već zaprijetila dvijema nordijskim zemljama nuklearnim nagomilavanjem. Takođe je Rusija narušila vazdušni prostor Švedske i Danske 29. aprila, što je navelo Kopenhagen i Štokholm da opozovu ruske diplomatske izaslanike.