Ministarstvo unutrašnjih poslova nije identifikovalo koji su sve sajtovi ciljani, ali su sajt državne novinske agencije i parlamenta Bahreina bili blokirani.
Sajtu za izbore nije se moglo pristupiti iz inostranstva, iako je sajt novinske agencije vraćen.
- Sajtovi se ciljaju da ometaju izbore i očajnički plasiraju negativne poruke što neće uticati na odlučnost građana koji će izaći na biračka mjesta - saopštilo je Ministarstvo unutrašnjih poslova.
Na društvenim mrežama pojavile su se objave do sada nepoznate grupe „Tajfun“ koja tvrdi da je izvela napade „zbog progona bahreinskih vlasti i sprovođenja narodne volje da se bojkotuju lažni izbori“.
Državna televizija Bahreina emitovala je snimke ljudi koji glasaju na biralištima, a državna novinska agencija je opisala kako su izbori protekli „glatko“ na 55 biračkih mjesta u zemlji.
Građani biraju 40 članova donjeg doma bahreinskog parlamenta, Predstavničkog vijeća. Gornji dom parlamenta, Konsultativno vijeće, imenuje kraljevskim dekretom kralj Hamad bin Isa Al Kalifa.
U Bahreinu se glasa na parlamentarnim i lokalnim izborima svake četiri godine od 2002. nakon što je ostrvo postalo kraljevina.
Međutim, u toj državi sve je jači progon neistomišljenika nakon protesta Arapskog proljeća 2011. godine.
Otkako je Bahrein ugušio proteste uz pomoć Saudijske Arabije i Ujedinjenih Arapskih Emirata, zatvoreni su šiitski aktivisti, neki su deportovani, oduzete su stotine državljanstava i zatvoreni su mnogi mediji.
Zabranjena šiitska opoziciona grupa i drugi od tada pozivaju birače da bojkotuju izbore.
Protesti protiv izbora održavani su posljednjih dana pred izbore, čak i tokom posjete pape Franje ostrvu.
- Bahrein se nekada smatrao obećavajućim modelom za političke reforme i demokratsku tranziciju, ali je postao jedna od najrepresivnijih država na Bliskom istoku - saopštila je organizacija Fridom haus.