Demonstracije srednjoškolaca i studenata, koji su se pridružili sindikatima, obilježene su brojnim incidentima. Posebno teški incidenti izbili su u Lionu, gdje su demonstranti pljačkali trgovine i palili vozila.
U Francuskoj je od 12. oktobra 1.900 ljudi privedeno zbog nasilnog ponašanja tokom demonstracija protiv reforme penzionog sistema u kome se predviđa podizanje minimalne starosne granice za penzionisanje sa 60 na 62 godine.
Protesti u Francuskoj se pooštravaju iz dana u dan. Danas je oko 500 radnika, nezadovoljnih reformom penzionog sistema, blokiralo aerodrom u Marseju, na jugozapadu zemlje, a razbjesnjeli mladi demonstranti napali su policijsku stanicu u Lionu. Nastavljen je i štrajk zaposlenih u željeznici, a svaki treći polazak voza je otkazan. Oko 69 brodova čeka u vodama nedaleko od Marseja, jer su štrajkači blokirali naftne terminale.
Četvrtina benzinskih pumpi u zemlji ostala je bez goriva a jedan broj preostalih pumpi ima samo djemlimično snabdevanje, izjavio je danas ministar unutrašnjih poslova Bris Ortefe. On je potvrdio da će snage bezbjednosti nastaviti da oslobađaju skladišta goriva koja su zauzeli radnici u štrajku.
Ministar je, međutim, rekao da kratkoročno ne treba očekivati nestašice, i da u skladištima ima rezervi goriva za više nedjelja.
Sarkozi je takođe kritikovao akcije štrajkača koji "uzimaju za taoce ekonomiju, kompanije i dnevni život Francuza".
Senat, gornji dom francuskog parlamenta, raspravlja o amandmanima uloženim na zakon čije se usvajanje očekuje početkom iduće nedjelje. Kako navodi agencija Frans pres, vlast ne popušta po pitanju ovog zakona.
Francuski sindikati, s druge strane, danas će se sastati da se dogovore o zakazivanju novog dana masovne akcije protiv penzione reforme. Sindikati smatraju da radnici ne treba da se odreknu teško stečenih pogodnosti.