Nikšićani su nakon izjašnjenja napustili prostorije policije, dok se u slučaju Ražnatovića tužilac izjasnio da će se braniti sa slobode zbog sumnje da je počinio krivično djelo napad na službeno lice.
Nikšićane su za napad prijavili policijski službenici, što su oni negirali na saslušanju i sa advokatima su pozvali te policajce da ukrste argumente.
Na video snimcima, na osnovu kojih se Ražnatović sumnjiči za napad na službeno lice, vidi se da je prije incidenta sa policijom bio naprskan sprejem i oči su mu bile zatvorene. Za dvojicu Nikšićana ne postoje snimci koji bi dokazali da su bili u okršaju sa policijskim službenicima.
Građanski aktivista Aleksandar Zeković kazao je za Antenu M da je Ražnatović istraživačima kršenja ljudskih prava ispričao da se, gotovo zatvorenih očiju, instinktivno, branio od udaraca policajaca, misleći da ga biju ekstremisti. Vjerovao je, kako kaže, da ga policija ne bi udarala šakama jer to nije u ovlašćenjima i sredstvima prinude.
''Napadi na policijace su nedopustivi, ali treba reći i da je ova intervencija policije prema Ražnatoviću diskutabilna. Na snimku je evidentno i prekoračenje ovlašćenja što potvrđuje i postupanje policajaca koji ga palicom bez ikakvog osnova udara po leđima. Uvjeren sam ako se drži do integriteta, da taj policajac za to mora odgovarati'' naveo je Zeković.
Prema Krivičnom zakoniku za napad na službeno lice predviđena je zatvorska kazna do tri godine.