Vaterpolo

Savona slavila u Kotoru: Primorac se žestoko borio, pa posustao u završnici

Vaterpolisti Primorca doživjeli su poraz u drugom kolu Lige šampiona. U prvom duelu elitnog takmičenja u Kotoru nakon punih 14 godina, od naših prvaka bolja je bila Savona, koja je trijumfovala rezultatom 12:18 (4:4, 4:6, 3:3, 1:5).

Savona slavila u Kotoru: Primorac se žestoko borio, pa posustao u završnici Foto: FB

Primorac je odigrao odlično tokom prvog dijela i bio je sasvim ravnopravan sa favorizovanim suparnikom. No, Savona je u završnici bila bolja, domaći kao da su posustali, te je na kraju italijanski sastav mogao mirno da privede meč kraju.

Kotorski vaterpolisti odlično su otvorili utakmicu i odgovarali su na svaki uspješan napad suparnika. Uz takav pristup, u finišu prve četvrtine su pogotkom Ćetkovića prvi put stigli i do vođstva - 4:3.

Sve do sredine drugog perioda igre, Primorac je uglavnom imao minimalnu prednost, a onda je Savona,uz tri uzastopna gola Damontea, Gvidija i Okjonea, od minusa stigla do dva gola plusa (7:9).

Ipak, nijesu Kotorani posustajali. Naprotiv. Pogotkom Draška Brguljana, sredinom trećeg kvartala, opet su prišli na minus jedan - 9:10. Tada je, međutim, uslijedila nova serija Italijana, koji su u finiš četvrtine ušli uz četiri gola viška (9:13) i bilo je jasno da će Primorac večeras teško do povratka u igru.

U posljednjoj četvrtini uslijedila je dominacija Savone, koja je na kraju stigla i do ubjedljive pobjede.

U domaćem timu, Brguljan, Šušijašvili i Marković postigli su po dva gola, a na suprotnoj strani su Damonte, Filjoli i Erdelji dali po tri.

Primorac nakon drugog kola ima jedan bod, a Savona tri. Sabadelj takođe ima tri boda, dok je na čelu grupe "D" Olimpijakos sa pet.