“Nauka i rezultati naučnoistraživačke djelatnosti su svuda oko nas, imaju primjenu u svakodnevici svih nas. I to ne samo primijenjene nauke, kao što su tehničko-tehnološke, već i fundamentalne, poput matematike, na kojima se zasnivaju primijenjene” istakla je ministarka, dodajući da je “jako bitno da ih na pravi način uvežemo sa privredom, da nauka nađe svoju primjenu u privredi, odnosno da se privreda osloni na nauku i da je koristi”.
Šćepanović se zahvalila SOCEN-u na partnerstvu i uspješno realizovanoj saradnji, ističući kompleksnu tematiku saradnje nauke i privrede, odnosno unapređenje ove saradnje.
Takođe je istakla i njihovo aktivno učešće i doprinos u ostvarivanja misije MNTR-a a to jepromocija, razvoj i primjena nauke i inovacija.
“Od posebnog značaja da prepoznamo inovacije, koje idu pod ruku sa naukom, što naša zemlja čini prevashodno kroz koncept pametne specijalizacije – a to je zdrava, održiva i digitalizovana Crna Gora”, saopštila je Šćepanović, poručujući da je valjan i održiv samo razvoj zasnovan na znanju, istraživanju i inovacijama, te nam je sprega nauke i inovacija sa privredom neophodna kao osnovni pokretač društva i njegovog ekonomskog razvoja.