''Zato će SD predložiti izmjene Zakona o radu kako bismo izbrisali tu odredbu, i tražiće da se po hitnom (skraćenom) postupku vrati rješenje koje je bilo u zakonu i koje je nastalo kao rezultat dogovora socijalnih partnera'', kazao je Šehović.
Kako dodaje, naprasno smanjenje starosne granice za obavezan odlazak u penziju može izazvati brojne probleme.
''U školstvu se bez dogovora sa nastavnicima i Sindikatom javlja problem zaključenja ocjena i regularnog završetka nastavne godine. Sa druge strane će građani, koji su ni krivi ni duzni pogođeni ovakvom iznenadnom odredbom, a koji su praktično “juče” saznali da po sili zakona moraju u penziju, biti dovedeni u veoma nezavidnu socijalnu situaciju jer će im visina penzije biti znatno niža od dosadašnje zarade. To znači da će imati niža primanja, a time i značajne neočekivane finansijske probleme u poštovanju svojih finansijskih obaveza. Dovesti nedužne ljude na ovakav način pred svršen čin, a koji su žrtva očiglednog političkog obračuna sa Milivojem Katnićem i želje vladajuće većine da se po svaku cijenu specijalni tužilac penzioniše, u najmanju ruku je neprimjereno, i ukazuje na još jedno u nizu antisistemsko rješenje za kojim se pribjeglo zbog vođenja tzv. “ličnih ratova” pojedinaca iz vlasti'', ističe Šehović.
Kako dalje navodi o svemu ovome će obavijestiti i međunarodne partnere.
''I pored sugestija Venecijanske komisije da se zakoni ne smiju mijenjati zarad jednog čovjeka, ovakvim potezima se pokazuje skandalozan nivo neodgovornosti, koji će se, još jednom, obiti o glavu cijelom društvu. Zato ćemo pored izmjena Zakona o svemu ovome obavijestiti i naše međunarodne partnere, od kojih očekujemo reakciju'', zaključuje Šehović.