''Gospođa Vesna Radojević umjesto da ukaže administratoru da postupi po odredbama Zakona o medijima i ukloni sve diskriminatorne, uvredljive i nezakonite komentare u roku od 60 minuta, ona svojim autorskim tekstom podstiče na dalju diskriminaciju od strane pojedinih čitalaca/teljki, i nakon njenog teksta se nastavlja faktički linč gospođe Sekulić kao žene'' kazala je Laković Drašković.
Njihovo nečinjenje, ističe, jasno govori o namjeri uredništva tog portala prema Sekulić.
''S obzirom na manjkavosti Zakona o medijima u pogledu nadležnosti kada je riječ o pokretanju prekršajnog postupka, obratili smo se Medijskom savjetu za samoregulaciju u vezi kršenja Kodeksa novinara CG i neuklanjanja uvredljivih komentara u zakonskom roku. Nakon reakcije nadležnih organa, odlučićemo o narednim koracima'' dodaje Laković Drašković.
S druge strane, Radojević se oglasila na portalu "Volim Podgoricu" navodeći da su tvrdi komentari upućeni brisani, te je istakla da razmišlja o kontratužbi.
Sekulić je u emisiji "Drugačija radio veza" na Anteni M kazala da rješenje nije "izdizanje" iznad agresije na portalima i društvenim mrežama. Kaže da je njena obaveza da kao građanka koristi instrumente pravne države u kojoj živi.
''Ušla sam na osnovu par poruka koje sam dobila da pogledam šta tamo piše i naišla sam na 381 komentar i svaki je bio uvredljiv, po raznim osnovama. Ono što je mene negdje najviše zaboljelo je što mi ne pričamo o lažnim profilima'' kazala je Sekulić.
Da je u Crnoj Gori iz dana u dan sve više evidentan govor mržnje u medijima, javnom životu ali i na ulici, pokazuje i nedavni izvještaj Emnesti Internešenela (Amnesty International), koji ukazuje na zabilježen porast mizoginije u našoj zemlji.
Gostujući na Gradskoj TV poslanica DPS-a Aleksandra Vuković, koja je i sama bila žrtva napada na portalima, istakla je da je za takvu situaciju odgovorna Vlada Zdravka Krivokapića koja je, ističe, omogućila bezvlašće i ozvaničenje govora mržnje.
''Ono što je strašno jeste što mi treba da budemo hrabri i dostojanstveni i da budemo trpeljivi da bismo mogli izdržati da bismo mogli da budemo u političkoj areni. Posebno mi žene koje smo izložene i seksizmu i mizoginiji, a društvo u kom živimo i za koje se borimo nam ni na koji način, prije svega instituconalno, ne obezbjeđuje da možemo normalno i pametno da radimo svoj posao'' kazala je Vuković.
Da su žene, naročito u politici, sve češće mete napada primjećuje i kopredsjednica Kolegijuma Ženskog kluba u Skupštini Branka Bošnjak. Smatra da je napad na Sekulić jedan od najprimitivnijih i najnepristojnijih do sada. Vjeruje da je uzrok ovakvoj pojavi to što Crna Gora nije dovoljno zrelo društvo za dekriminalizaciju klevete i ističe da je neophodno naći sistemsko i zakonsko rješenje.
''Ono nažalost što žestoko treba osuditi jeste da taj mediji ne prati svoje komentare i dozvoljava da takvi komentari se nađu u prilogu teksta o kome se piše. Nevjerovatno da su žene u zadnje vrijeme, šta god da progovore, političarke, a nekome se ne dopada, uvijek imamo i jednu i drugu stranu, one su, nažalost, mete raznih mizoginih napada, seksističkih i ogavnosti. Uglavnom se to svodi na karakteristike i na privatni život, komentara izgleda, a ne polemisanje sa stavovima'' kazala je Bošnjak.
Osudama napada na Sekulić pridružili su se brojni poslanici DPS-a, SDP-a, uRA-e, Institut za medije, Građanska inicijativa 21. maj, Akcija za ljudska prava i Centar za ženska prava.
Podsjećamo, Sekulić je na Tviteru komentarisala najavu ministra ekonomskog razvoja Jakova Milatovića o naknadama porodiljama u crnogorskim opštinama. Ova objava izazvala je lavinu neopravdano mrziteljskih i uvredljivih komentara.
Zakon o medijima obavezuje portale da uklone komentare kojima se krše zakonom zaštićena prava bez odlaganja, a najkasnije u roku od 60 minuta. U protivnom, podliježu prekršajnom kažnjavanju u iznosu od 1.000 do 8.000 eura, kao i naknadi materijalne i nematerijalne štete, dok autori komentara podliježu i krivičnom gonjenju.
Ova oblast je regulisana i Kodeksom novinara Crne Gore, Zakonom o javnom redu i miru, Zakonom o zabrani diskriminacije, kao i Istanbulskom konvencijom.
Da li će i na koji način reagovati kako bi se unaprijedio sistem zaštite od mizogenih, uvredljivih komentara i govora mržnje na društvenim mrežama i portalima, upitali su iz Gradskog portala Ministarstvo javne uprave, digitalnog društva i medija ali do objavljivanja članka nijesu dobili odgovor.