"Podsjećamo gospodina Đurovića i druge javne zvaničnike da mediji nisu tu da prate i izvještavaju u njihovom interesu, već u interesu javnosti što uključuje i prikazivanje, kako kaže, “bruke” poslanika koje su građani birali. Smatramo da je bitno da se podsjetimo da su mediji tu da kroz kritičku prizmu posmatraju sve relevatna društvena zbivanja, a posebno djelovanja onih koji su na pozicijama moći. Saglasićemo se da su plenarne sjednice na kojima se bezrazložno oduzima riječ poslanici Jevrosimi Pejović, koja je bila izložena rodnoj steretopizaciji, jedno od takvih djelovanja. Bitno je da građani i građanke znaju da njihovi predstavnici u parlamentu ipak treba da prođu dodatne obuke o rodnoj ravnopravnosti kako bi uistinu i predlagali adekvatne politike u tom smjeru", istakli su oni.
Ističu kako mediji nijesu nikakav servis koji funkcioneri mogu pozvati po potrebi, a kad im ne odgovara samo ih udaljiti.
“Odgovornost prema javnosti se ogleda i kroz odgovornost i ponašanje prema svim medijima, bez obzira da li su saglasni sa njihovom uređivačkom politikom. Pozivamo sve javne funkcionere da koriste mehanizme samoregulacije ukoliko smatraju da su im prava povrijeđena, a nikako da targetiraju medija a ponajmanje da im onemogućavaju da rade svoj posao.Sindikat medija Crne Gore će u narednom periodu, zajedno sa organizacijama civilnog sektora koje se bave medijima i novinarstvom, inicirati razgovore i predložiti rješenje kako bi se omogućio normalan rad medijskim radnicima u parlamentu”, naovdi se u saopštenju.