Naime, nakon što je Apelacioni sud ocijenio da je nalaz vještaka iz Zagreba subjektivan, kontradiktoran i suprotan pravilima struke, novo vještačenje dodijeljeno je beogradskim stručnjacima kako bi se izjasnili o uzroku smrti Ivane Šoć, toku i praćenju njenog zdravstvenog stanja i liječenja.
Nakon obavljenog vještačenja beogradski tim je utvrdio da su postupci ljekara koji su učestvovali u liječenju Ivane Šoć bili u skladu sa ispoljenom kliničkom slikom, odnosno oni su primijenili adekvatne mjere i način liječenja.
“Mišljenja smo da je smrt Ivane Šoć prirodna i da je nastupila usljed pogoršanja funkcije pluća i krvotoka, koje se razvilo naglo usljed zapušenja arterija pluća krvnim trombima, sa sljedstvenim nastankom infarkta pluća i razvojem edema”, stoji u mišljenju.
Podsjetimo, Apelacioni sud Crne Gore je u julu prošle godine ukinuo presudu kojom je ljekar Dragan Obradović osuđen na godinu zatvora dok su njegove koleginice Brankica Dupanović i Bogdanka Andrić, oslobođene optužbe za nesavjesno liječenje sada pokojne Cetinjanke Ivane Šoć.
U novembru 2018. prvostepenu presudu izrekla je sudija Višeg suda u Podgorici Vesna Moštrokol.
Ivana Šoć liječena je na Infektivnoj klinici od 12. do 18. februara 2011, kada je otpuštena u veoma teškom stanju, da bi nakon manje od 24 sata preminula na Cetinju.