Oni poručuju da je zahtjev upućen u skladu sa zakonom o izboru, upotrebi i javnom isticanju nacionalnih simbola jer, kako dodaju, ''srpski narod u navedenim Opštinama čini apsolutno većinsko stanovništvo prema rezultatima zadnja dva Popisa koji su održani 2003. i 2011. godine''.
„Navedeni zakon u članu 11. doslovno ističe:U jedinicama lokalne samouprave u kojima pripadnici manjinskog naroda ili druge manjinske nacionalne zajednice čine većinsko stanovništvo, prema rezultatima poslednjeg popisa, na zgradama organa lokalne samouprave i javnih ustanova čiji je osnivač Opština, odnosno Država, stalno se vije i zastava tog manjinskog naroda ili druge manjinske nacionalne zajednice'', navodi se u saopštenju.
Kako dodaju, u službenim prostorijama organa lokalne samouprave i javnih ustanova iz stava 1. ovog člana, kao i u prostorijama namijenjenim za vjenčanja ističe se i zastava tog manjinskog naroda ili druge manjinske nacionalne zajednice.
''Pravo iz stava 1. i 2. ovog člana ne može se koristiti ako prema rezultatima dva poslednja uzastopna popisa pripadnici manjinskog naroda ili druge manjinske nacionalne zajednice ne čine većinsko stanovništvo“, navodi se u saopštenju.
Iz SNSCG poručuju da nepostupanje po zvaničnoj zakonskoj regulativi drastično diskriminiše srpski narod.
''Za nepoštovanje pozitivne zakonske regulative Srpski nacionalni savjet preduzeće sve raspoložive mjere za očuvanje identiteta srpskog naroda u Crnoj Gori'', zaključuje se u saopštenju.