Šou Bresta u Austriji, Sparta odoljela u Štutgartu i sada ima četiri boda

Novom pobjedom Bresta i remijem u Štutgartu počelo je drugo kolo Lige šampiona.

Šou Bresta u Austriji, Sparta odoljela u Štutgartu i sada ima četiri boda Foto: Kicker

Sparta iz Praga osvojila je bod na teškom gostovanju Štutgartu - 1:1 (1:1). Česi tako sada imaju velika četiri boda, a Štutgart samo jedan.

Nije večerašnji meč mogao bolje početi za domaće - u sedmom minutu je Mitlštat uposlio Miloa, koji je pogodio mrežu. No, uzvratili su Česi - u 32. minutu strijelac je bio Kairinen.

Iako smo u drugom dijelu pratili totalnu ofanzivu Štutgarta, rezultat je ostao nepromijenjen.

Salcburg je doživio novi poraz, i to veoma ubjedljiv. Od njih je na Red bul areni bolji bio francuski Brest, rezultatom 0:4 (0:1).

Domaćima je u uvodnoj fazi meča poništen pogodak, a u 25. minutu Brest je poveo golom Sime. U nastavku - totalni nokaut Salcburga. Pogađali su Kamara, Lage i još jednom Sima.

Brest nakon drugog kola ima svih šest bodova.