"Čuli smo i konstruktivne sugestije od strane civilnog sektora. Poslaćemo ih i Venecijanskoj komisiji i Evropskoj komisiji i, ako zakoni ne budu prije toga usvojeni u Skupštini, djelovaćemo amandmanski", rekao je on.
Te promjene, dodao je, mogu biti razmatrane i poslije dobijanja IBAR-a.
"Ovi zakoni nijesu sveto pismo, oni će se mijenjati", kaže on.
O tome što je u medijskim zakonima korigovano radno iskustvo potrebno za poziciju direkora RTCG, kazao je da je to urađeno zbog - konkurencije:
"Nama je cilj da se što više ljudi prijavi na konkurs i da konkurencija bude veća", ističe on.
Kazao je i da su navodi o tome da je odredba o pet godina iskustva utvrđena u korist aktuelnog rukovodstva RTCG, odnosno Borisa Raonića, on je kazao - "te zamjerke su smiješne".
Na današnjoj sjednici bilo je i izdvojenih mišljenja.
"Ministarka Tamara Vujović imala je suprotna mišljenja, ministar Andrej Milović nije se saglasio sa nekim stvarima, ali Vlada je kolektivni organ", naglasio je on.
O generalnom direktoru Direktorata za medije Neđeljku Rudoviću kazao je da je iznio neistine.
"Dokumentovali smo da je dotična osoba i u martu imala kontakt sa amandmanima. Ministarka Vujović je znala za nešto, a za nešto možda nije bila upoznata od strane svog generalnog direktora", istakao je Spajić.
O kritikama predsjednika Jakova Milatovića, koji je istakao kako su izmjene medijskih zakona korak unazad, kazao je da je u čudu.
"U čudu sam. Ne znam zašto bi imao potrebu da nešto tako kaže. Svaki činilac društva može da da mišljenje o bilo kom zakonu, ali nijesam u njegovoj izjavi vidio ništa novo", naglasio je.