Susretima u Pragu i Bolonji počela je druga noć uvodnog kola Lige šampiona.

Sparta čekala 19 godina na LŠ pa razbila Salcburg, Bolonja na debiju remizirala protiv Šahtjora Foto: ANSA

Donekle iznenađujuć rezultat stiže iz Praga. Tamo je Sparta, koja je odigrala prvi meč u Ligi šampiona nakon čitavih 19 godina, deklasirana Salcburg - 3:0 (2:0).

Česi su već u drugom minutu poveli - Haraslin je uposlio Kairinena, koji je pogodio suparničku mrežu. U finišu prvog dijela bilo je 2:0 - strijelac je bio Olatunji. Nigerijac je potom bio i asistent kod trećeg kola, koji je postigao Ljaći u 58. minutu.

Uprkos jakoj kiši, stadion "Renato Dal'ara" bio je krcat na debiju Bolonje u Ligi šampiona. No, nijesu navijači uživali u naročito dobroj utakmici, koja je okončana rezultatom 0:0.

Pritom, Ukrajinci su na startu utakmice promašili penal. Preciznije, Skorupski je odbranio šut Sudakova.