Činjenica je, kako je rekao, da su poslodavci u Crnoj Gori zvanično najoporezovaniji u regionu.
- Na 100 eura neto zarade poslodavci plaćaju 64 eura obaveza državi. U ovakvim uslovima razumljivo je nezadovoljstvo poslodavaca, a posebno imajući u vidu da na svakom koraku vide nepravdu u dijelu nejednake primjene zakona. Ovakvim uslovima poslovanja država utiče na lošu konkurentnost naših kompanija i poštene poslodavce, koje silom gura u nelegalnu ekonomiju - rekao je Stanić.
SDP, prema njegovim riječima, duži vremenski period insistira na zakonskom rasterećenju poreskih opterećenja za privrednike, kao dijelu ekonomsko-socijalnih predloga u kojem je i povećenje iznosa minimalne zarade na 50 odsto prosječne zarade.
- Kako je upravo u proceduri zakon kojim se povećava minimalna zarada smatramo da bi upravo do usvajanja tog zakonskog predloga bilo korisno čuti što o ideji poreskog rasterećenja misle predstavnici Ministarstva finansija, ali i Unije poslodavaca, Privredne komore Crne Gore i zainteresovane stručne javnosti - naveo je Stanić.
On kaže da je izuzetno loša poruka da u novoj političkoj realnosti, u kojoj su predstavnici današnje vladajuće koalicije davali podršku za slične inicijative u prošlom mandatu, na jučerašnjoj sjednici nije postojala volja da se razmtraju opravdani zahtjevi crnogorske privrede.
- Nije dobro da nova politička većina pokušava da "sakrije" ministre od konsultativnih saslušanja na kojima treba poslanicima i vlasti i opozicije, ali prije svega crnogorskoj javnosti, da predstave određene politike od kojih direktno zavisi životni standard desetina hiljada naših sugrađana. SDP će i u narednom periodu, kroz zakonsku proceduru, insistirati na smanjenju poreskog optrerećenja sa 64 odsto na 55 odsto, kako bi se privrednicima obezbijedila sredstva za investicije i povećenje zarada radnicima - kazao je Stanić.