Ipak, podsjeća on, ne treba da se ohrabrimo trenutnim rezultatom i počnemo neodgovorno da se ponašamo, prenosi portal Bar info.
“Ono što malo zbunjuje je to što se broj oporavljenih ne mijenja već neki duži period. To je neki mali nesporazum oko evidentiranja oporavljenih slučajeva, ali to će biti uskoro ažurirano. Ne bih govorio o tom podatku prije nego što ga objavi Institut za javno zdravlje”, kazao je on.
Stanišljević je dodao da je pod nadzorom 146 građana Bara, a od početka COVID infekcije pod pojačanim epidemiološko higijenskim nadzorom bilo je 1.800 Barana.
On je apelovao da se mjere NKT-a poštuju: održavanje fizičke distance, nošenje maski i na otvorenom i u zatvorenom i redovna higijena ruku.
“To su ta tri osnovna momenta na koje treba obratiti pažnju, voditi o tome računa, jer nas samo ona vode “na zelenu granu””, naglasio je on.
Većina pacijenata se Domu zdravlja obraća telefonom, ili putem elektronskih aplikacija, a Stanišljević ističe da ljekari ove zdravstvene ustanove obavljaju i kućne posjete, kako pacijentima koji nemaju i koji imaju simptome COVID-a.
“Rad u Domu zdravlja teče normalno, odnosno onako kako zahtijeva situacija. Svi ljekari su na svojim radnim mjestima, radimo u punom kapacitetu, a obavi se oko 2.500 bilo naručenih, bilo direktnih usluga, odnosno pregleda, u toku dana, što uopšte nije mali broj”, objašnjava Stanišljević.
Uz to, ističe, su i usluge koje daju pedijatri, centri za podršku, ginekolozi, tako da je to jedan impozantan broj servisa koje Dom zdravlja Bar pruži sugrađanima.