Tom prilikom razmijenjene su informacije o zakonskoj regulativi koja se odnosi na pitanja državljanstava, statusa stranaca u Crnoj Gori, kao i pitanja raseljenih i interno raseljenih lica.
Subašić je upoznao ambasadora sa naporima i aktivnostima koje Vlada Crne Gore sprovodi u pogledu uspješnog okončanja pitanja regulisanja statusa raseljenih i interno raseljenih lica, koja borave u Crnoj Gori.
Takođe, istaknuti su postignuti rezultati na ovom polju u sklopu aktivnosti koje je Crna Gora inicirala i preduzela na regionalnom planu, kao i spremnost Ministarstva unutrašnjih poslova da intenzivira saradnju sa Kancelarijom OEBS-a u Podgorici.
Pomoćnik Subašić iskazao je potrebu aktivnijeg uključenja država porijekla ovih lica, uz podršku međunarodne zajednice, po pitanjima rješavanja njihovog statusa u Crnoj Gori.
Ambasador Sarunas Adomavičijus istakao je da je međunarodna zajednica prepoznala i potvrdila volju i solidarnost Crne Gore i njenih građana u zbrinjavanju raseljenih i interno raseljenih lica u Crnoj Gori, postignute rezultate na tom polju, kao i da ista učestvuje u nizu aktivnosti koje se odnose na ova lica, istakavši značaj Sarajevskog procesa i drugih sličnih inicijativa.
Dosadašnju saradnju sagovornici su ocijenjeli kao veoma uspješnu, pri čemu je ambasador Adomavičijus izrazio spremnost OEBS-a da nastavi sa pružanjem sve neophodne pomoći i podrške u pogledu rješavanja statusa raseljenih i interno raseljenih lica.