Uprava lokalnih javnih prihoda Glavnog grada je privatnicima sredinom jula proslijedila rješenja o visini navedene naknade za 2012. godinu, kojima je utvrđeno da će umjesto dosadašnjih 150 eura morati da u opštinsku kasu uplate čak 700 eura, ako njihov komercijalni objekat izlazi na ulicu u naselju. Kako se ističe u rješenju, obveznici imaju rok od deset dana
- Tražićemo i da Vlada, u dijelu svoje nadležnosti, pripremi izmjene odgovarajućih akata kako bi se stalo na put samovolji pojedinaca iz lokalnih samouprava koji nametima prema malom i srednjem biznisu žele da pune lokalni budžet i pravdaju neracionalno trošenje novca poreskih obveznika, rekao je Suhih.
Suhih je podsjetio da je jedan od glavnih programskih ciljeva SDP-a u Glavnom gradu da Podgorica treba, pametnom valorizacijom svojih potencijala da postane regionalni biznis centar.
- Za to je potreban povoljan poslovni ambijent, kojim će se kroz eliminisanje biznis barijera omogućiti dugoročan i stabilan razvoj mikro, malog i srednjeg biznisa.
Opravdan je revolt preduzetnika i Unije poslodavaca i SDP očekuje doprinos i saradnju sa Unijom kako bi se našla adekvatna i razumna cijena usluga koja neće dodatno ugrožavati preduzetnike na teritoriji Glavnog grada.
SDP već duže vrijeme navodi argumente koji ukazuju da koalicija Mugoša-NS-DSS nije zainteresovana za dugoročan i stabilan razvoj preduzetništva jer njihova ekonomska logika vizije razvoja traje samo onoliko koliko je potrebno da smisle koji dio gradskog zemljista i kome da prodaju, obično ispod cijene i van očiju javnosti.
Ovakve odluke će negativno uticati i na pozicioniranje Podgorice i Crne Gore u brojnim relevantnim međunarodnim izvještajima koji se odnose na poslovni ambijent, a koji su glavni reper prilikom odlučivanja investitora gdje da ulože svoj kapital, zaključio je Suhih.
Foto: sdp.co.me