U ovom trenutku su opravdano poremećeni odnosi između vlasti i opozicije, kaže Suljević, te je glas predsjednika Crne Gore vrlo važan, dodaje on, jer njegov stav u ovom trenutku predstavlja, kako kaže, glas razuma, kojim se trebaju voditi i predstavnici vlasti i opozicije.
"Dobar momenat je to što je predsjednik države neko ko je izabran kao protivteža aktuelnoj opoziciji. U onom trenutku kad ovakvi stavovi krenu dolaziti od predsjednika, koji korespondiraju sa stavovima opozicije, jasno je da ono što trenutno vlast sprovodi u Crnoj Gori, apsolutno nije u skladu sa Ustavom i zakonom. Izjave koje smo mogli čuti nakon tog sastanka je nešto što je bio očekivani epilog od same opozicije, ali i od predsjednika. Nesporno je da takva odluka Skupštine Crne Gore, koja nije utemeljena ni na Ustavu, ni na zakonu, ne smije kao takva ostati u pravnom prometu, i kao takva nastaviti da proizvodi dalja dejstva", rekao je Suljević.
Slike iz plenarne sale, tokom izglasavanja odluke o penzionisanja sutkinje Đuranović, poručuje Suljević, ne služe na čast predstavnicima vlasti, koji nijesu smjeli da dozvole, cijeni on, da se taj postupak sprovede.
Scene koje gledamo u Skupstini, kaže Suljević, potvrđuju da će opozicija biti istrajna u namjeri, dodaje on, da se spriječi dalji rad Skupštine, dok se, kako navodi, ne otklone greške napravljene u prethodnom periodu.
"Ono što raduje jeste da postoji saglasnost opozicije da ono što je bilo djelovanje vladajuće većine, u onoj noći, nije bilo ustavno, nije bilo zakonito, i dobro je da se u narednom pitanju odrede i one partije koje u vlasti, a koje možda nijesu saglasne sa takvom odlukom vladajuće većine, u prvom redu mislim na partije kao što je Bošnjačka stranka, ali i na partije koje predstavljaju albansku manjinu. To su partije koje su se negdje do sada profilisale kao partije koje, i pored interesa svoje nacionalne manjine, šttite ono što je interes Crne Gore I vrlo jasno pokazuju svoj odnos prema Ustavu Crne Gore, koji treba kao takav biti apsolutno nepovrediv", istakao je Suljević.
Politički strah koji progovara iz premijera, smatra Suljević, je od noći kad je pozvao opoziciju na sastanak, ističe on, i nakon toga je poručio i Ustavnom sudu da preispita usvojenu odluku.
"Vjerujem, da osim toga što progovara jedan politički strah iz premijera Spajića, progovara i jedna vrsta kontradiktornosti prema svemu onome što su bili postupci njegove partije prethodnih dana. Dakle, premijer građanima kaže kako će da vidi da Ustavni sud bude taj koji će se odredi na odluku Skupštine. Koji Ustavni sud? Onaj Ustavni sud kome je uskraćeno povjerenje onog momenta kad je Skupština počela da vrši njegove nadležnosti, i da sama određuje kada je vrijeme da se neki sudija penzioniše. Da li će isti Ustavni sud, gdje i dalje sjedi predsjednica i sutkinja Armenko, nastaviti da funkcioniše na način, da svi i amo povjerenja da će njihove naredne odluke biti ustavne i zakonite? Apsolutno je kontradiktorno učiniti nešto tako", zaključio je Suljević.