• Fudbal /
  • Budućnost doživjela prvi poraz: Petrovac im je sada za petama, Bokelj je trećeplasirani, Sutjeska najzad dala gol i slavila

Na Topolici podjela bodova, Otrant pobjegao sa začelja

Nakon 13. kola, neporaženih u Meridianbet Prvoj CFL više nema. Pritom, bodovna razlika između vodeće Budućnosti i Petrovca sada iznosi tri boda.

Budućnost doživjela prvi poraz: Petrovac im je sada za petama, Bokelj je trećeplasirani, Sutjeska najzad dala gol i slavila Foto: UGC

Bokelj je večeras u Kotoru nanio prvi ovosezonski poraz Budućnosti (2:1), dok je Petrovac slavio na gostovanju Jezeru (0:1).

Mornar i Dečić su remizirali (1:1). a Sutjeska je konačno trijumfovala, i to nad Arsenalom u Tivtu (0:1). Pobjedu su dočekali i navijači Otranta, koji je bio bolji od Jedinstva (2:1).

Budućnost nije nepobjediva: Perović srušio 'plave'

Fudbaleri Budućnosti večeras su doživjeli prvi ovosezonski poraz. Bolji od izabranika Ivana Brnovića u Kotoru je bio Bokelj, koji je slavio rezultatom 2:1 (1:0).

Utakmicu pod Vrmcem, odigranu pred punim gledalištem, obilježio je dvostruki strijelac Dejan Perović. Kotorani su tako preuzeli treću poziciju nakon 13. kola.

Tokom prvog dijela uglavnom je napadala Budućnost, a onda je uslijedio gol Bokelja. U toku je bio 43. minut kada su gosti izgubili loptu na suparničkoj polovini – Kotorani su se dali u kontru, bila je to brza i precizna akcija, a na kraju je Pepić poslao loptu ka ivici peterca, gdje je Perović odlično reagovao i doveo domaće u vođstvo.

Dok su gosti pokušavali da poravnaju, Bokelj je u 57. minutu udvostručio vođstvo. Ovog puta, golman Spasojević ispucao je loptu, na kraju se za nju sjajno izborio Perović, koji je nakon toga šutnuo sa ivice šesnaesterca – a istrčali Mijatović mogao je samo da je pogledom isprati na putu ka mreži.

Podgoričani su smanjili zaostatak u 94. minutu pogotkom Šarkića, ali do remija ipak nijesu mogli.

Podjela bodova u Baru

Mornar i Dečić na Topolici su podijelili bodove - 1:1 (0:1).

Nije publika na Topolici u prvom dijelu uživala u naročito dopadljivoj igri, a gosti su poveli u 39. minutu. Božović je poslao loptu ka Stijepoviću koji je bio na drugoj stativi protivničkog gola – on je ispružio nogu, a lopta se od golmana Pavlićevića odbila u mrežu.

Tuzani su mogli da riješe sve u 76. minutu. Lopta je došla do Strikovića, koji je istrčao sam ispred suparničkog golmana – u toj je akciji bilo lakše pogoditi nego promašiti, ali on je poslao loptu pored gola. Definitivno – jedan od najvećih promašaja koje smo vidjeli ove sezone.

Taj je promašaj kažnjen kroz tri minuta. Đurišić je uputio centaršut iz slobodnog udarca, a Mitrović – kojeg niko nije čuvao – glavom postigao prvi ovosezonski gol za Barane. Mornar je u završnici imao više prilika, ali ostalo je 1:1.

Ulcinjani prepustili posljednje mjesto Jezeru

Fudbaleri Otranta konačno su stigli do pobjede. Ulcinjani su u Podgorici bili bolji od Jedinstva, rezultatom 2:1 (2:0).

Ulcinjani su poveli u 10. minutu. Loše je reagovao defanzivac gostiju Banda, praktično mu je Alhasan ukrao loptu ispred šesnaesterca, a nakon toga je plasirao u suprotan ugao. U 32. minutu uslijedila je bravura Muharemovića – prvotimac Otranta dao se u solo prodor, majstorski je prošao jednog od čuvara, a nakon toga je iskosa, iz ne baš lake pozicije, šutirao, a lopta se od stative odbila u mrežu.

Bjelopoljci su smanjili zaostatak u 56. minutu. Tada je Žarko Korać iz penala postigao šesti ovosezonski gol. Time je, ispostaviće se, postavljen i konačan rezultat.

Petrovac se ne zaustavlja, Jezero u problemu

Fudbaleri Petrovca nastavljaju sa izvrsnim rezultatima. Oni su danas osvojili tri boda u Beranama, gdje su savladali Jezero, rezultatom 0:1 (0:0).

Nakon ne baš zanimljivog prvog poluvremena, Petrovac je poveo u 56. minutu.

Najprije su domaći pogodili stativu. I uslijedila je odmah nakon toga kontra Petrovčana, na čijem je kraju Pupović sa desetak metara postigao pogodak i donio svom timu nova tri boda.

Sutjeska najzad slavila i dala gol nakon 425 minuta

Izabranici Milije Savovića time su prekinuli niz od četiri meča bez pobjede, ali i dali gol nakon punih 425 minuta posta. Uz to, Sutjeska je prepustila upravo Tivćanima mjesto u zoni baraža.

Tokom većeg dijela utakmice u Gradskom parku gotovo da nije bilo većih uzbuđenja. I tako je bilo sve do 64. minuta, kada su gosti poveli.

Najprije je u šesnaestercu domaćih Petović srušio Kalezića, ali u toj je situaciji i defanzivac domaćih zadobio povredu, tako da je bilo protesta navijača Arsenala. No, penal je izveden – pogodio je Janjić, što je bio prvi pogodak Sutjeske nakon čak 425 minuta.

Arsenal je u 81. minutu ostao sa desetoricom. Kašćelan je povukao za dres zadnjeg igrača suparnika na ivici kaznenog prostora i sudija Šarac pokazao mu je direktan crveni karton – a domaći su ponovo burno negodovali zbog njegove odluke. Mogli su gosti da udvostruče prednost u samom finišu nadoknade, ali je Kalezić iz slobodnog udarca pogodio stativu.

Arsenal - Sutjeska 0:1 (0:0)

(0:1 - Janjić 64')

Jezero - Petrovac 0:1 (0:0)

(0:1 - Pupović 56')

Otrant - Jedinstvo 2:1 (2:0)

(1:0 - Alhasan 10', 2:0 - Muharemović 32', 2:1 - Korać 56' (11m))

Mornar - Dečić 1:1 (0:1)

(0:1 - Stijepović 39', 1:1 - Mitrovič 79')