Vaterpolo

Tijesan poraz Jadrana: Drama na Škveru pripala imenjacima iz Splita

U derbiju petog kola Regionalne Premijer lige, vaterpolisti Jadrana na Škveru su tijesno poraženi od imenjaka iz Splita, rezultatom 12:13 (3:3, 4:4, 1:3, 4:3).

Tijesan poraz Jadrana: Drama na Škveru pripala imenjacima iz Splita Foto: PVKJ

Publika u Herceg Novom ispratila je uzbudljivu predstavu, pri čemu su gosti tri minuta prije kraja imali tri gola prednosti, da bi izabranici Vladimira Gojkovića ubrzo prišli na minus jedan. Ali, dalje nijesu mogli - tri boda ove večeri idu u Split.

Na početku susreta vidjeli smo dva gola Holoda, ali su Splićani uskoro preokrenuli na 2:3. Od tada smo gotovo sve vrijeme pratili igru gol za gol, nijedan od suparnika nije uspijevao da se odvoji ni na dva gola prednosti.

Tako je bilo sve do kraja treće četvrtine, kada su gosti pogotkom Butića poveli 8:10.

Golom Zovića, hrvatski je sastav tri minuta prije kraja bio na 9:12, ali onda smo vidjeli sjajan odgovor domaćih - prvo je pogodio Danilo Radović, pa Aleksandar Ivović i u sam finiš Novljani su ušli uz gol zaostatka.

Ipak, sve nade Novljana da bi mogli makar do peteraca raspršene su u posljednjih 90 sekundi - Splićani su dali novi gol, naš viceprvak nije iskoristio sljedeći napad i bilo je jasno kako će gosti odnijeti sva tri boda.

Danilo Radović i Dmitri Holod bili su najefikasniji u redovima Jadrana sa po četiri gola, a goste su predvodili Jerko Marinić Kragić i Zvonimir Butić sa po tri.