U domaćem šampionatu odigrana dva zaostala duela

Tivćani šokirali prvaka, podjela bodova u Beranama

U Meridianbet Prvoj CFL večeras su odigrana dva zaostala susreta. Dečić je doživio prvi ovosezonski poraz, a utakmica u Beranama završena je remijem.

Tivćani šokirali prvaka, podjela bodova u Beranama Foto: FSCG

Veliko iznenađenje dogodilo se na Starom aerodromu, gdje je Dečić doživio prvi ovosezonski poraz. Bolji od prvaka bio je Arsenal, koji je slavio rezultatom 1:3 (1:2).

Tivćani su u prvom dijelu postigli dva gola u intervalu od šest minuta. Prvo je u 27. minutu pogodio Kordić, a u 33. se u strijelce upisao i Montenegro. U finišu prvog poluvremena, zaostatak Tuzana smanjio je Striković.

Nedugo po početku drugog dijela, igrači Arsenala su postigli novi gol. Ovog puta, izvrsno se na suparničkoj polovini snašao Mugoša, koji je nadmudrio odbranu aktuelnog prvaka i već tada je bilo jasno kako su Tivčani nadomak osvajanja tri boda. Do kraja, mimo jedne prečke koju su pogodili Tuzani, nije bilo većih uzbuđenja.

U Beranama, na utakmici Jezero - Mornar, nije bilo pobjednika. Na kraju je bilo 2:2 (0:1).

Gosti su poveli u 14. minutu, prekrasnim golom Zorića - izveo je slobodan udarac sa 25 metara iskosa, prekrasno je šutnuo, a golman Asanović uspio je vrhovima prstiju dotaći loptu, ali nedovoljno da ona ne bi završila u mreži.

Tek što se krenulo sa centra u nastavku, Jezero je poravnalo. Na ubačenu loptu sa distance odlično je reagovao Bojović i poslao je u mrežu. Barani su opet poveli u 58. minutu. I opet je strijelac bio Zorić - ovog puta glavom. Novo izjednačenje uslijedilo je u 64. minutu - Bošković je iz slobodnog udarca centrirao, a Ilić odlično skočio i glavom poslao loptu u mrežu.

Dečić - Arsenal 1:3 (1:2)

(0:1 - Kordić 27', 0:2 - Montenegro 33', 1:2 - Striković 45', 2:2 - Mugoša 50')

Jezero - Mornar 2:2 (0:1)

(0:1 - Zorić 14', 1:1 - Bojović 46', 1:2 - Zorić 58', 2:2 - Ilić 64')