Kolo obilježio prvotimac Čelika sa 10 datih golova

Dok su prvoligaši i drugoligaši, usljed obaveza reprezentacije, proteklog vikenda odmarali, u Trećoj CFL nije bilo pauze.

Treća CFL: Vodeći po planu, Zeta brojala do 19, Beranci do 11, ubjedljiva i Budva Foto: FK Zabjelo

U grupi “A” lige Centar opet je bilo više nego ubjedljivih rezultata, a prednjačila je Zeta, koja je na gostovanju Njegošu slavila 0:19 (0:11). Zanimljivo je kako je ‘rezervista’ Golubovčana Skrobanović u igru ušao na startu drugog poluvremena i za 20 minuta postigao čak šest golova.

No, glavna vijest, o kojoj smo već pisali juče, stiže iz Nikšića. U gradskom okršaju protiv Onogošta, fudbaler Čelika Martin Đukanović postigao je čak 10 golova. ‘Metalurzi’ su slavili rezultatom 16:0 (7:0).

Pao rekord: Fudbaler Čelika juče je postigao čak 10 golova
1
14.10.2024 11:13

Dvocifrena je bila i Crvena stijena na gostovanju Olimpiku (0:10), a na prvom mjestu i dalje je Zabjelo – oni su bez većih problema savladali Karioke rezultatom 5:0 (0:0), uz het-trik Gluščevića u interval od 18 minuta.

Rezultati: Njegoš – Zeta 0:19, Čelik – Onogošt 16:0, Olimpiko – Crvena stijena 0:10, Zabjelo – Karioke 5:0.

U grupi “B” lige Centar, Internacional i Ilarion nastavljaju sa pobjedama, ali ovog su puta do njih došli uz mnogo muke.

Internacional je nakon preokreta trijumfovao na gostovanju Danilovgradu, rezultatom 1:2 (1:1), pri čemu su domaći završnih pola sata bili sa igračem manje.

Ilarion je tri boda osvojio takođe u gostima, i to protiv Balkan iglsa – 2:3 (0:0).

Rezultati: Danilovgrad – Internacional 1:2, Balkan igls – Ilarion 2:3, Polet – Fans junajted 0:2, Ribnica – Drezga 2:2.

Osam od osam – tako glasi učinak fudbalera Berana u dosadašnjem toku sezone u ligi Sjever. Beranci su za vikend bili ubjedljivi pred svojim navijačima protiv OFK Gusinje, rezultatom 11:0 (3:0). Pritom, ‘rezervista’ domaćih Globarević, koji je u igru ušao u drugom poluvremenu, za 14 minuta postigao je čak četiri gola.

Uz četiri pogotka Alena Poljaka, i Borac je bez problema stigao do novog trijumfa, ovog puta protiv Komova - 5:1 (1:0).

Rezultati: Berane – OFK Gusinje 11:0, Gusinje – Petnjica 3:2, Borac – Komovi 5:1.

U drugoj rundi lige Jug, Budva je bila ubjedljiva na gostovanju Cetinju – 0:8 (0:5). Njihov fudbaler Perović upisao je het-trik.

Obilić je trijumfovao protiv Balkana u Baru (0:1), a u Kotoru je viđena goleada. Adrenalin je tamo stigao do prve pobjede u klupskoj istoriji, slaveći nakon preokreta nad Slogom iz Radovića, rezultatom 6:4 (2:3), uz četiri gola Purića.

Rezultati: Cetinje – Budva 0:8, Balkan – Obilić 0:1, Adrenalin – Sloga Radovići 6:4.