Tužiteljka Tatjana Begović nije došla na zakazano saslušanje, jer je, kako je pojašnjeno, na suđenju.
Podsjećamo, Zečević je dobio je poziv javi u podgoričko Više tužilaštvo, u svojstvu svjedoka, u predmetu za odavanje tajnih podataka iz člana 369 Krivičnog zakonika Crne Gore.
Zakonik o krivičnom postupku u poglavlju pet, naslovljenim Svjedok, u članu 108 kojim se precizira koja „lica ne mogu biti saslušana kao svjedoci“, pored ostalog, u stavu 3 piše da je to „lice koje bi svojim iskazom povrijedilo dužnost čuvanja profesionalne tajne (vjerski ispovjednik, advokat, zdravstveni radnik i drugi zaposleni u zdravstvu, novinar, kao i druga lica), osim ako je oslobođeno te dužnosti posebnim propisom ili izjavom lica u čiju je korist ustanovljeno čuvanje tajne“.
Osim toga, profesionalna dužnost svakog novinara je da je izvor informacija svetinja i nije dužan da ga oda.
Nejasno je otuda, s kojim motivom tužilac poziva novinara da svjedoči u predmetu za odavanje tajnih podataka. Pri tome, u pozivu za svjedočenje ne navodi se koji je to predmet, ko ga je i kada inicirao...
Zečević se u svojim istraživačkim i analitičkim tekstovima bavio sukobima u bezbjednosnom sektoru, nezakonitim izborom direktora ANB-a, izvještajima policije i ANB-a vezano za dešavanja na Cetinju, pa je pretpostavka da ga je vrh bezbjednosnog sektora, prije svega direktor ANB-a Dejan Vukšić, ,,uzeo na nišan“ povodom tekstova o zatvorenim sjednicama Odbora za bezbjednost na kojima je bilo riječi o dešavanjima na Cetinju.