Tviter je, takođe, naveo da je broj mjesečnih svakodnevnih korisnika tog društvenog medija skočio na 237 miliona, ali je kompanija prijavila neto gubitak od 270 miliona, što je gore nego što se očekivalo, piše BBC.
Mask se u međuvremenu predomislio što se tiče kupovine, a Tviter ga je tužio jer želi da ga natjera da ga kupi. Datum suđenja je određen za oktobar.
U igri je moguća naknada za raskid ugovora od milijardu dolara.
Tviter je odbio da razgovara o najnovijim finansijskim rezultatima, navodeći kao razlog „akviziciju na čekanju“.
Izvještaj obuhvata period od aprila do juna ove godine.
Mask je kao razlog zašto odustaje od kupovine ovog društvenog medija naveo to što Tviter nije pružio informacije o broju lažnih ili reklamnih naloga na toj platformi.
„Sproveli smo internu provjeru uzoraka naloga i procijenili da je prosječan broj lažnih ili reklamnih naloga u drugom kvartalu 2022. bio manje od pet odsto od naših mjesečnih aktivnih korisnika“, naveo je Tviter.
U 2021., njegova zarada bila je pet milijardi dolara, ali u posljednjih 12 mjeseci cijena njegovih akcija je pala za 45 odsto.
Analitičar Majk Prulks iz kompanije Forester rekao je da se Tviter trenutno nalazi u „čistilištu“.
„Tviter sada ima kupca koji ga više ne želi, izvršnog direktora i odbor koji žele da ga se otarase, i zaposlene usred svega toga“, ocijenio je on.
„Prava žrtva cijele ove drame je sam Tviter“, zaključio je analitičar.