Bošković je, svjedočeći u sporu koji su protiv države pokrenuli Triangle, Gradnja iz Bijelog Polja i Plava Hidro Pover (PHP) iz Ulcinja potvrdio ranije navode svjedoka da su predstavnici opštine, na protestu mještana krajem marta 2019, saopštili stav bivšeg premijera Duška Markovića da će se odustati od projekata mHE, ali da je investitor trebalo da bude obeštećen.
Upitan, kao jedini licencirani inžinjer za obnovljive izvore energije, kakva je strategija o razvoju energetike postajala tada, a kakva sada, Bošković je kazao da je i dalje na snazi ista strategija kojom je predviđena izgradnje mini HE. Kazao je da je, nakon zaključka Vlade iz oktobra 2019. godine, kojim je naloženo Ministarstvu ekonomije da inicira raskide ugovora, među kojima i ovaj, krajem 2020. izdata građevinska dozvola za mHE na Bjelojevićkoj rijeci. Bošković je naveo da je ekološki urađeno sve što je bilo potrebno, da bi mala hidroelektrana, kao i svaki drugi objekat, uticala na životnu sredinu, ali da su se vodili najstrožijim parametrima, te da je država odobrila elaborate, a da je javnoj raspravi prisustvovao i bivši državni sekretar Danilo Mrdak. Upitan da li su se projekti za Đuričku jedan i dva mogli realizovati zasebno, Bošković je odgovorio potvrdno. Sjeća se, kako je naveo, da je prikupljena dokumentacija za oba projekta, ali ne i da li je predat zahtjev za građevinsku dozvolu za Đuričku jedan, ali zna da je došlo do problema jer je investitoru tražen elaborat o zaštitnim zonama, što nije bila njegova, već obaveza države.
Saslušani su i Bojan Bošković, koji je nekada bio zaposlen u kompaniji Sistem MNE, kao i Igor Strugar, koji je potvrdio da je kao revident dao pozitivan izvještaj za oba projekta. Vrijednost spora određena je na šest miliona eura, ali će tužbeni zahtjev biti preciziran nakon finansijskog vještačenja. Tvrde da su u projekat vrijedan 12 miliona eura uložili 1,3 miliona eura. Sutkinja Danijela Vukčević je zakazala ročište za 6. april.