U istom periodu, i istim putem, primljeno je i ukupno 175 pohvala, primjedbi, predloga, informacija, pitanja i slično.
U Ministarstvu podsjećaju i na nedavno istraživanje CEDEM-a, čiji rezultati ukazuju na pad indeksa percepcije korupcije u zdravstvu. U oktobru 2007. godine je taj indeks iznosio 7.37, a u oktobru 2010. godine 5.86.
Ministarstvu zdravlja su putem pošte ili e- maila pristigla u 2010. 72 pisma, u kojima osiguranici, ali i zdravstveni radnici traže odgovor na razne nedoumice u vezi njihovih zdravstvenih, ali i radnih prava.
Preko Call centra primljena su 52 poziva, a preko direktnog linka „Pitajte ministra“ koji je instaliran na novom sajtu Ministarstva zdravlja sredinom jula 2010. stigao je 51 mail, saopštavaju iz Ministarstva.
U cilju borbe protiv korupcije, 2009. donesen je Akcioni plan za borbu protiv korupcije. Njime su definisane i obaveze svih zdravstvenih institucija u Crnoj Gori. Tako je u Ministarstvu zdravlja formiran i Sektor za kontrolu i unapređenje kvaliteta, a na nivou zdravstvenih institucija komisije za kontrolu kvaliteta, dok su na vidna mjesta ugrađene kutije za pritužbe, i okačeni plakati koji propagiraju antikorupciju.
U cilju daljeg jačanja transparentnosti, Ministarstvo je sa UNDP-om potpisalo ugovor o istraživanju javnog mnenja o korupciji u zdravstvu. To će, smatraju u Ministarstvu, značajno pomoći u sagledavanju realnog stanja našeg zdravstvenog sistema, „a zahtjevnost reforme posebno usmjeriti na područja koja će u tom istraživanju biti prepoznata kao najizloženija riziku korupcije“.