![Autor](/assets/img/avatar-default.png)
Jer, u svega nekoliko dana, ta je opština dobila novog predsjednika i šefa parlamenta. Prva funkcija pripala je Nikoli Jovanoviću, a druga Petru Odžiću.
Uz to, nakon dva uzastopna izborna ciklusa, uspostavljena je i nova većina. U njoj je ukupno 19 odbornika, i to iz redova liste "Budva naš grad", Demokratske partije socijalista, Evropskog saveza i Građanskog pokreta URA.
Na taj način je i okončana politička kriza, koja je već duže bila hronično stanje u tom primorskom gradu.
Ipak, nije da u Budvi i dalje nema nepoznanica. A ključna je, čini se, da li će se DPS 'u potpunosti' vratiti u lokalnu vlast.
Prema nezvaničnim informacijama, ne bi bio nerealan scenario ni ukoliko i kadrovi pomenute partije budu dio lokalnog sistema, odnosno organa lokalne uprave ili preduzeća čiji je osnivač Opština Budva.
Uostalom, nagovještaj toga mogao se naći i u ovonedjeljnoj izjavi nosioca liste DPS-a sa posljednjih izbora u Budvi Nikole Milovića.
"Nećemo dati manjinsku podršku bilo kome. Vrlo smo ozbiljna partija i spremni smo da razgovaramo o onome što slijedi nakon toga", naglasio je on.
Milović je sinoć, uoči glasanja DPS-ovih odbornika za Jovanovića, kazao kako njihovi birači mogu biti spokojni.
"Spokojni mogu biti oni koji su glasali DPS i sve građanske liste u Budvi. Naša odgovornost predstavlja i ono što je bilo vezano za izbor Odžića i ono što ćemo i večeras uraditi. Zato što su upravo ovi principi i odgovornost i želja da napreduje grad jedina stvar koja nas spaja sa prijedlogom predstavljene platforme. Pružićemo podršku paltformi, jer je ovo građanski iskorak na političkom nebu Crne Gore i Budve", dodao je on.
Sa druge strane, jasno je kako će u novoj budvanskoj vlasti biti kadrovi liste "Budva naš grad", Evropskog saveza i Građanskog pokreta URA.
U opoziciji će tako biti koalicije "Za budućnost Budve" i PES-Demokrate, kao i lista "Pokret za grad".