Nagovještaja formiranja vlasti, doduše, nema, ali svega drugog - ima.
Najnoviji momenat tiče se smjene sa potpisom iz pritvora u Spužu. Predsjednik Opštine Milo Božović odatle je uputio akt o razrješenju dosadašnje potpredsjednice Jasne Dokić, a na njeno je mjesto privremeno imenovao Nikolu Jovanovića. Čitav slučaj sada preispituju i iz Ministarstva javne uprave.
I to je bila jasna najava da od bilo kakvog pokušaja zbližavanja dvije dominantne liste sa minulih izbora - "Budva naš grad" i "Za budućnost Budve" - nema ništa.
Ni Jovanović nije gubio vrijeme. Kako je nezvanično potvrđeno Portalu Analitika, za kraj radne sedmice sazvao je novi sastanak svih političkih subjekata koji su prešli cenzus, mimo Demokratske partije socijalista i Nove srpske demokratije.
Tokom 'prve runde' razgovora nijesu mu se odazvali iz Demokratske narodne partije i Socijalističke narodne partije. Sa druge strane, reklo bi se kako su u Demokratama i Evropi sad skeptici, a iz "Pokreta za grad" Đorđa Zenovića ranije su nagovijestili kako ne vjeruju da će biti bilo čiji partneri, jer ne vide spremnost da bude podržan njihov uslov - da njihov nosilac liste bude čelnik lokalne vlasti.
I otud, čini se kako Jovanović za sada najveću spremnost za saradnju nalazi u Građanskom pokretu URA, pa moguće i Evropskom savezu. Međutim, svi zajedno imaju 12 od neophodnih 17 mandata za večinu.
Da li će se Jovanović okrenuti Demokratskoj partiji socijalista, koja ima sedam mandata, a sa kojom nije imao nikakvih kontakata - niti ih poziva na razgovore - to je već u domenu spekulacija.
Sa druge strane, do većine teško da može i koalicija "Za budućnost Budve" - sve i da naprave savez sa PES i Demokratama, takođe imaju 12 mandata.
Međutim, ono što je nakon dva dosadašnja pokušaja činjenica - u Budvi ni novi, treći po redu izbori za manje od godinu, ne bi bili nikakvo rješenje. Jer, to što bi neko opet osvojio mandat više ili manje, suštinski ne bi promijenilo apsolutno ništa, pa ni pregovaračke pozicije.