Takođe će o tome na sastanku u Madridu, razgovarati i državni tužioci dvije zemlje.
Na sastancima dvije delegacije osim o izručenju Luke Bojovića, Vladimira Milisavljevića i Siniše Petrića, razgovaraće se i o optužbama protiv Bojovićeve grupe razbijene u akciji španske policije u februaru.
Oni su uhapšeni 9. februara u Valensiji, u zajedničkoj akciji španske i srpske policije.
Španska policija ih tereti i za opiranje hapšenju, nedozvoljeno držanje oružja, falsifikovanje dokumenata i pripadnost organizovanoj kriminalnoj grupi.
Međutim, optužnica još nije podignuta, a da li će se to dogoditi, to ponovo zavisi od ishoda sjutrašnjih sastanaka.Indikativno je da je Savjet ministara Vlade Španije nedavno odlučio da se nastavi sa procesom izručenja.
Grupa Luke Bojovića sumnjiči se takođe i da je na brutalan način ubila jednog člana zemunskog klana Milana Jurišića, osuđenog za učešće u ubistvu premijera Srbije Zorana Đinđića 12. marta 2003.
I srpski i španski mediji brujali su o nedavnom otkriću ljudskih ostataka u rijeci Manzanares, odmah ispod mosta Viktorija, na obodu šireg centra Madrida.
Kako B92 saznaje, preostali dio zemunskog klana godinama se slobodno šetao Španijom sa lažnim dokumentima. U Madridu su iznajmljivali stanove širom grada, a viđani su i po elitnim gradskim restoranima i diskotekama. Detaljni podaci o njihovom skrivanju i akciji praćenja cijele grupe koja je trajala 20 mjeseci, mogli bi da budu poznati u utorak, nakon sastanak glavne tužiteljke Srbije Zagorke Dolovac sa svojim španskim kolegama.
Kako B92 saznaje, španska policija još nije završila DNK analizu pronađenih ostataka, ali se obavezala da će to uraditi u narednih nekoliko dana. Iako se ne može sa sigurnošću govoriti o tome da su ostaci Jurišićevi, malo ko u to sumnja.
Međutim, ukoliko se potvrdi njegov identit, to može predstavljati novi problem za srpsko pravosuđe, jer u zahtjevu za izručenje koji je iz Beograda poslat u Madrid, nigdje nije navedeno da se Bojović tereti i za smrt Milana Jurišića.
Ukoliko se ne pronađe pravno valjan način, smrt Jurišića možda nikada neće do kraja biti rasvijetljena.
Ono što je za sada poznato je da su ostaci ljudske lobanje pronađeni u rijeci u Madridu. Na ispiranju rijeke, kao prilikom potrage za zlatom, radilo je 20-tak policajaca i forenzičara. Oni su radili svega dva sata i za to vrijeme pronašli delove lobanje, a prve procjene govore da su one u rijeci pune 4 godine.
Osim Bojovićeve grupe, teme sastanaka u Madridu će biti borba protiv organizovanog kriminala uopšte, kao i razvoj saradnje između srpskih i španskih ministarstava pravde i tužilaštava.