- Zbog toga su i vršene hitne sanacije nasipa i mjesta koja su bila najkritičnija su sanirana. Mi za dodatne radove novca nemamo, tako da za eventualno nova ojačanja očekujemo pomoć države - kaže Derviši i dodaje da u narednom periodu ne bi trebalo da bude problema ako dođe do porasta nivoa rijeke. Do sada je u pojačavanje benta utrošeno oko 200 hiljada eura. Ministar poljoirivrede Tarzan Milošević izjavio je ranije da će za trajno saniranje korita Bojane biti potrebno i do 15 miliona eura. Kako za tu investiciju nema sredstava u budžetu novac će se zajedno sa Albanijom tražiti od evropskih fondova i Svjetske banke.
- Postoji međudržavni sporazum između Crne Gore i Albanije po kome sve radove na nasipima treba uskladiti kako bi bili u istom nivou. Moraju biti na istoj koti tako da tu ima još dosta prostora de se radi. Dobro je što sada nema kritičnih mjesta ali uvijek postoji mogućnost da se dodatno interveniše. Sa albanske strane urađen je veći dio posla i sada bi mi trebalo da radimo na usklađivanju
U Vladi smatraju da se izvori finasiranja tog projekta moraju tražiti kroz podršku Svjetske banke, kako bi bio doveden do kraja, jer ne može biti završen za kratko vrijeme. Stručnjaci tvrde da nasipi duž granice sa Albanijom od karaule Fraskanjel do račve Bojane, uz manje popravke, mogu izdržati čak i prošlogodišnji rekordni nivo vode.