"Trudimo se, zaista. U Solani je klasični stečaj, firma je u ingerenciji suda. Zakonski, svi radnici idu kući, firma se zatvara, čeka se prodaja imovine i namirenje povjerilaca. Mi idemo drugim putem, da proizvodimo, i iz prozvodnje pomalo da dijelimo, koliko se može," rekao je Šotra, dodavši da ne smije obećati da će plate biti redovne, ali da neće biti ni otpuštanja radnika pišu Dnevne Novine.
"Isplaćivaće se koliko se može.Topli obrok, bonovi, prevoz", rekao je Šotra.
Na pitanje da li Solana može ponovo biti nosilac privrednog razvoj a, Šotra je kazao da bi volio da opet bude tako.
"Planiramo da povećamo kapacitete za proizvodnju soli, na 50.000 tona godišnje. Ali, ostali prostor će se tretirati u interesu biznismena, odnosno kapitala koji će doći. Da li će to biti turistički kapaciteti, goli tanini, proizvodnja rakova i ribe, zavisi od inostranog investitora, onog ko treba da uloži kapital", kazao je Šotra, dodavši da Eurofondu nije cilj prodaja zemljišta fabrike, već pronalaženje strateških investitora, sa kojima bi
ulagali u taj prostor.
Gradonačelnik Ulcinja, Nazif Cungu kazao je da lokalna samouprava nije zadovoljna stanjem u Solani, te da ulažu sve napore da se radnici zaštite i nastavi proizvodnja. Lokalna samouprava će, kako je rekao, dati maksimalnu podršku i kroz izradu prostorno-urbanističkog plana, koji će biti usvojen do kraja godine, i izradu strateškog plana.
"Vodićemo računa da uključimo ono što je najoplimalnije. Da se udovolji zahtjevima našeg grada i mještana, ali i zahtjevima vlasnika. Svakako ne treba izgubiti iz vida stvarne mogućnosti za ovaj region", zaključio je Cungu.