„Juče su na teritoriji nadležnosti Regionalnog centra bezbjednosti ,,Centar“, u Podgorici, Danilovgradu, Tuzima i Cetinju građani dobrovoljno predali policiji 23 komada vatrenog oružja od čega 11 pištolja i 11 pušaka i jedan automat MP40 (Schmeisser), 291 komad municije različite vrste i kalibra, 80 m sporogorećeg štapina, 25 komada detonatorskih kapisli, djelovi od oružja i četiri ručne bombe“, saopšteno je iz Uprave policije (UP).
Službenicima Regionalnog centra bezbjednosti ,,Jug“, u Budvi, Tivtu i Herceg Novom, stoji u saopštenju, dobrovoljno je vraćeno četiri komada oružja od čega tri pištolja i jedna puška, i 45 komada municije različite vrste i kalibra.
„U sjevernoj regiji države, na teritoriji nadležnosti Regionalnog centra bezbjednosti ,,Sjever“, u Beranama i Bijelom Polju, dobrovoljno je predato ukupno osam komada vatrenog oružja, od čega tri pištolja i pet pušaka, 441 komad municije, i jedna ručna bomba“, saopštavaju iz UP.
Policijskim službenicima Regionalnog centra bezbjednosti ,,Zapad“, u Nikšiću i Pljevljima, kako su kazali, je dobrovoljno predato 15 komada vatrenog oružja od čega 10 pištolja i pet pušaka, i 219 komada municije.
„Od početka januara Upravi policije je dobrovoljno predato ukupno 1504 komada vatrenog oružja, 49.309 komada municije, 147 komada ručnih bombi, kao i više stotina djelova oružja i eksplozivnih sredstava“, saopšteno je iz UP.
Iz UP podsjećaju da čuvanje oružja čiji su vlasnici bili članovi porodica ili srodnici, bez obzira na to da li se ili nije pred nadležnim sudom sproveo ostavinski postupak, shodno Zakonu o oružju, predstavlja nelegalno oružje, sve dok eventualno neko od pravnih nasljednika ne dobije dozvolu za držanje tog "
„Još jednom napominjemo da građani mogu pozvati policiju na broj 122, obavijestiti policijske službenike da žele da vrate oružje, bez ikakve pravne, odnosno krivične ili prekršajne odgovornosti i bez obzira na to da li oružje posjeduju u ilegalnom ili legalnom vlasništvu“, naveli su iz UP.