Protiv rezolucije su glasali poslanici pokreta Samoopredjeljenje, koji smatraju da tom rezolucijom Vlada Kosova pokušava da sakrije bolne kompromise oko Kosova i uslovljavanja kojima će biti izložena.
Premijer Kosova Hašim Tači je u parlamentu poslanicima poručio da ovom rezolucijom, ujedinjeni kao uvijek kada je to jedinstvo bilo potrebno, otvaraju vrata okončanju nadzirane nezavisnosti.
Rezoluciju su podržali i šefovi poslaničkih grupa opozicije, sa izuzetkom Samoopredjeljenja. Izražvajući neslaganje sa predlogom rezolucije, Samoopredjeljenje je predložilo svoj predlog rezolucije, ali za taj predlog nije glasano pošto je u prvom glasanju predlog rezolucije DPK dobio većinu.
U osam tačaka rezolucije se pozdravljaju preporuke Međunarodne upravljačke grupe za Kosovo od 24. januara o okončanju nadgledane nezavisnosti tokom ove godine.
"Svjesni da je Kosovo uvijek postiglo veći napredak ka nacionalnim stremljenjima kada su narod, političke snage i rukovodioci bili ujedinjeni, svečano izražavamo podršku i opredjeljenje za što brže, sveobuhvatno i uspješno ostvarivanje ovog nacionalnog cilja, posebno da se na vrijeme usvoje svi ustavni amandmani i drugi zakoni potrebni da se okonča nadgledana nezavisnost", piše u rezoluciji.
Skupština poziva Vladu Kosova da u tijesnoj konsultaciji sa rukovodiocima parlamentarnih političkih partija, članovima Međunarodne upravljačke grupe i Međunarodnim civilnim predstavnikom prioritetno pripremi i usvoji zakone koje će omogućiti potpuno ostvarivanje Sveobuhvatnog predloga za status Kosova međunarodnog posrednika Martija Ahtisarija.
Skupština poziva Vladu i da pripremi i da joj najkasnije u roku od četiri nedjelje od usvajanja ove rezolucije predloži sve potrebne ustavne amandmane i dodatne zakone.