Pala i Njemačka u ''Morači'': Lavice osigurale glavnu rundu u Skoplju!

Još jedna fenomenalna noć u Podgorici i još jedno fantastično izdanje naših rukometašica

Pala i Njemačka u ''Morači'': Lavice osigurale glavnu rundu u Skoplju! Foto: @match_lens
Autor
Autor
Kraj utakmice

Rukometna selekcija Crne Gore savladala večeras Njemačku u drugoj utakmici grupe D Evropskog prvenstva. Nakon šezdeset odigranih minuta izabranice Bojane Popović su slavile rezultatom 29:25.

Lavice su meč otvorile golom nakon čega je uslijedio blagi pad u narednih pet minuta. Kada smo to prebrodili uslijedio je preokret i rezultat koji je konstantno išao u našu korist do maksimalnih 4 gola prednosti u 20. minutu. Njemice su uspijevale da pogode najviše sa lijevog krila, a zaradile su i dva isključenja zbog veoma agresivne igre u odbrani. Takođe, uspjele su da izoluju sjajnu Jovanku Radičević koja nije uspjela da se istakne u prom poluvremenu. Ipak, nošeni golovima Jauković, Raičević i Pavićević na odmor smo uspjeli da odemo sa tri gola prednosti (15:12).

Početak drugog poluvremena nam nije išao na ruku. Agresivno su krenule Njemice, i uspjele da stignu do izjednačenja. Međutim upalila se veoma brzo naša mašia i već do 10. minuta smo u potpunosti vratili meč pod kontrolom. Igralo se do kraja veoma brzo, gol za golom. Njemice su pretežno potentirale preko Grisels i Emili Bolk koja je konstantno pogađala sa devet i deset metara. Međutim probudila se pred sam kraj Marta Batinović, prvo skinula sedmerac pa onda zaustavila Bolk iz dva navrata. Sa druge strane mi smo uzvraćali golovima i povećavali prednost da bi na dva minuta do kraja imali kolosalnih pet golova prednosti, nakon čega smo rutinski priveli meč kraju.

U drugoj večerašnjoj utakmici od 20 časova sastaju se Španija i Poljska. U slučaju pobjede Španije već večeras možemo da slavimo jer bi osigurali prvo mjesto i prenijeli sva četiri boda a imali bi i lakšeg protivnika uz tri dana odmora.

Još samo minut

Svega je 60 sekundi ostalo do kraja vodimo sa tri gola 28:25

Usamljena Radičević

Ostala je sama Radičević što smo iskoristili na najbolji mogući način. Ovo je njeni treći pogodak 27:23

Jauković sigurna

Đina Jauković upisuje svoj deveti pogodak 26:23

Grbić za novih +3

Šase Itane Grbić. Sjajan gol 25:22

Dva vezana gola za Njemačku

Opet gledamo istu situaciju. Pri isteku napada lopta dolazi do Bolk koja pogađa sa devet metara 24:22

Ponovo Bolk

Na osam minuta do kraja Bolk ponovo uspijeva da nađe prolaz. 24:21

Pavićević pogađa

Nakon četiri promašaja Ivona Pavićević uspijeva da pogodi. 24:20

Batinović skida sedmerac

Novi sedmerac za Njemačku, ali ovog puta Marta Batinović izlazi kao pobjednik. Ušli smo u posljednjih deset minuta. 23:20

Grbić sigurna

Drugi vezani gol za Itanu Grbić 23:20

Uzvraćaju njemice

Ponovo je neugodna Emili Bolk za naše rukometašice. Opet pogađa sa velike distance. Rezultat 22:20

Radičević lobuje

Stiže napokon pogodak sa desnog krila. Itana Grbić majstorski pronalazi Jovanku Radičević koja lobuje Katarinu Filter. 20:17

Solo akcija Brons

Sjajan potez Brons, fintirala je tijelom našu odbranu naša prostor i savladala Raičić. 19:17

Radičević iznudila sedmerac

Radičević je ušla na poziciju pivota nakon čega je prilikom šuta faulirana. Jauković realizuje još jedan sedmerac. 19:16

Jauković postiže sedmi gol

Jauković iz sedmerca upisuje svoj sedmi, a 18. pogodak za Crnu Goru.

Ponovo sa devet

Već je bio pasivni napad, taman kada je isticalo vrijeme Bolk ponovo pogađa sa devet metara. 17:17

Ponovo vodimo

Raičević ponovo asistira, ovog puta za Jauković koja pogađa za novo vođstvo. 17:16

Izjednačenje

Bolk sa devet metara za 16:16

Crveni karton za Smits

Odlične vijesti za Lavice. Ksenija Smits zaradila je treće isključenje zbog čega dobija Crveni Karton.

Grisels smanjuje na -1

Raičević gubi loptu, Grisels dolazi do nje i nakon solo kontre poentira. Rezultat 16:15

Malović pod faulom

Prvi gol u nastavku za Lavice upisuje Malović. Pod faulom pogađa za 16:14

Drugo poluvrijeme

Prvi gol u nastavku postiže Grisels. 15:13

Poluvrijeme

Nakon 30 odigranih minuta, naše rukometašice na odmor idu sa tri gola prednosti. Odbrana je, kao i protiv Španije, bila na veoma visokom nivou a istakla se i Marta Batinović na našem golu. Mali problem su napadi sa lijevog krila Njemačke ali su sa druge strane izuzetno raspoložene Jauković, Raičević i Pavićević

Jauković ponovo sa sedam metara

Novi sedmerac za naše rukometašice nakon što je Ksenija Smits faulirala Itanu Grbić. Sa sedam metara pogađa Jauković 15:11

Bolk u zadnjoj sekundi napada

Nova čudna odluka sudija. Napad Njemačke je duže vrijeme bio u opasnosti od prekida zbog čega je trebao da se izvede direktan šut nakon prekida. Ipak, sudijski dvojac je dozvolio Bolk da se fino namjesti, ona uspijeva da nadskoči naš blok i pogađa za 14:11

Jakuović sa sedam

Iskoristili smo napad sa igračicom više. Malović je faulirana prilikom šuta zbog čega je dosuđen sedmerac. Precizna Jauković. Rezultat 14:10

Isključenje Šulce

Namjeran faul i nesportski potez Šulce. Sa leđa je u predjelu vrata udarila Ivonu Pavićević. Iako je start bio za crveni karton, Šulce je dobila samo dva minuta.

Upisuje se i Grbić

Upisala se i Itana Grbić. Nakon gola uslijedio je nešto sporiji povratak na našu polovinu terena što je kažnila Stokšlader. Rezultat 13:10

Najveće vođstvo naše reprezentacije

Ivona Pavićević postiže treći gol iz trećeg pokušaja. Rezultat 12:8

Solo šou Milene Raičević

Fenomenalna igra u oba pravca Milene Raičević. Prvo je presjekla loptu, te povukla solo kontru koju je realizovala golom. Nova prednost od tri poena 11:8

Iskupila se Brnović

Sjajna asistencija Milene Raičević, pronašla je usamljenu Tatjanu Brnović koja je ovog puta bila precizna. Rezultat 10:8

Brza kontra Njemačke

Brnović nije uspjela da iskoristi šansu, nakon čega je uslijedila brza kontra koju je realizovala Smits. Rezultat 9:8

Brz tempo

Marta Batinović je fantastično skinula zicer, međutim prethodno je sviran sedmerac. U drugom pokušaju nije uspjela da odbrani. Sa druge strane novi pogodak Đine Jauković. Rezultat 9:6

Novo vođstvo od tri poena

Radičević je odlično zatvorila Štokšlader koja je šutirala pored gola. Šansu za novo vođstvo od tri poena iskoristila je Jauković. Ovo je njen drugi gol iz četiri pokušaja. Rezultat 8:5

Preokret

Probudila se odbrana. Nakon presječene lopte Raičević je primijetila usamljenu Đinu Malović koja pogađa za 4:3

Nakon što je promašila Bolk, Milena Raičević je povukla solo kontru, ušla u golmanski prostor Njemačke i savladala Katarinu Filter. Rezultat 3:3

Jauković smanjuje zaostatak

Stiže pogodak napokon. Đina Jauković udvojena uspijeva da pogodi. Rezultat 2:3

Pet minuta bez gola

Šesti je minut a osim početnog pogotka, nismo uspjeli ponovo da poentiramo. Sa druge strane Njemačka je ubacila tri. Rezultat Crna Gora - Njemačka 1:3

Dva brza gola Njemica

Nakon izgubljene lopte uslijedila je kontra Njemica koju je realizovala Joana Štokšlader. Još jedan gol smo primili sa krila, pogodila je Emili Bolk. Rezultat 1:2

Crna Gora otvara meč

Nakon protraćenih napada sa obije strane Crna Gora otvara meč. Ivona Pavićević sigurna sa lijevog krila. Rezultat 1:0

Intoniranje himni

Igračice su izašle na teren a u toku je intoniranje himni

Protivnice izabranica Bojane Popović u večerašnjem, drugom meču grupe D, su rukometašice Njemačke, koje su prije dva dana nakon preokreta slavile nad Poljskom 25:23.

Podsjetimo, Lavice su u prvom meču grupe D ostvarile domimantnu pobjedu nad četvrtom selekcijom svijeta, Španijom (30:23).