On je ocijenio da se promjene u dijalogu odnose na Evropsku uniju, jer se poslije aktivnosti specijalnog predstavnika predsjednika SAD-a za dijalog Beograda i Prištine Ričarda Grenela i EU "razbudila i postala mnogo aktivnija".
"Ovo što je ambasador (Ričard) Grenel podstakao i što se stvarno događa, dovelo je od toga da se Evropa razbudila i odjednom postala mnogo aktivnija, s obzirom da je organizovala sastanke u Briselu prije neki dan i svi govore da će biti uskoro sastanak u Parizu, u formatu kakav je bio u Berlinu, gdje su domaćini bili kancelarka Merkel i francuski predsjednik Makron", ocijenio je Vejvoda za Glas Amerike.
Upitan da li je neophodna saradnja SAD i EU na pitanju Kosova, Vejvoda je istakao da to mora biti zajednička inicijativa, odnosno zajednički proces.
"Bez SAD-a to neće ići s obzirom na njenu ulogu u posljednjih 30-ak godina u ovom regionu", rekao je Vejvoda.
On je dodao da SAD sa svojim uticajem u međunarodnim finansijskim institucijama može da pomogne da se stvori značajan ekonomsko-finansijski paket koji bi pomogao kada se sporazum postigne da se pospješi razvoj u Srbiji i na Kosovu, dok Evropa može da pomogne da se podstakne regionalna ekonomska saradnja.