Fiorentini i AZ Alkmaru u polufinalu Lige konferncija priključili su se fudbaleri Vest Hema i Bazela.

Bazel u produžetku srušio Nicu, priključuje se Vest Hemu, Fiorentini i AZ-u u polufinalu Foto: UGC

U drugom dijelu programa revanš susreta četvrtfinala, Vest Hem je bio bolji od Genta (4:1).

Nica je protiv Bazela odigrala 1:1, a kako je prvi meč završen 2:2, onda su uslijedili produžeci. Sve je riješeno u prvom produžetku, kada je Nuhu pogotkom ovjerio plasman Švajcaraca u polufinale.

Parovi polufinala

Fiorentina – Bazel

Vest Hem – AZ Alkmar

Vest Hem gubio pa razbio Belgijance

Fudbaleri Vest Hema plasirali su se u polufinale uz ubjedljiv trijumf protiv Genta - 4:1 (1:1).

Publiku u Londonu u 26. minutu šokirao je Kujpers, pa je bilo jasno da ‘čekićare’ večeras ne očekuje nimalo lak posao. Ipak, kroz 11 minuta uslijedilo je poravnanje, a strijelac je bio Antonio.

Rajan odbranio dva penala i odveo AZ u polufinale; Fiorentina umalo ispustila tri gola prednosti pa prošla dalje
0
Rajan odbranio dva penala i odveo AZ u polufinale;…
20.04.2023 21:30

Potpuni preokret dogodio se u 55. minutu, kada je Lukas Paketa bio precizan iz jedanaesterca. Svega tri minuta kasnije, u strijelce se upisao i Deklan Rajs, te je bilo jasno kako će Vest Hem nastaviti nastup u Evropi. Do kraja smo vidjeli još jedan pogodak Antonija u 63. minutu.

Bazel preko produžetaka do polufinala

Nica i Bazel odigrali su još jednom neriješeno (1:1), a u produžecima su se gosti domogli plasmana u sljedeću rundu.

Francuzi su poveli u devetom minutu, kada je Remzi poslao loptu do Laborda, a on zatresao mrežu Marvina Hica.

Nica je bila mnogo bolja i konkretnija – kako u ostatku prvog, tako i u većem dijelu drugog poluvremena, no nije mogla do pogotka koji bi im donio mirnu završnicu. I onda je uslijedila kazna za promašaje - Augustin je u 86. minutu savladao Šmajhela i meč uveo u produžetke.

Pitanje pobjednika riješeno je u osmom minutu prvog produžetka, kada je Kasim Nuhu matirao Šmajhela i time odveo svoju ekipu u polufinale.