Prvi na svijetu novu godinu su dočekali Božićno ostrvo i Republika Kiribati, sa oko 13 sati razlike u odnosu na srednjoevropsko vrijeme, a ostrvo Četam u blizini Novog Zelanda slavilo je petnaest minuta kasnije.
U jedan sat popodne u novu godinu ulaze Maršalska ostrva i istočni djelovi Rusije, a sat kasnije novu godinu će dočekati i Australija.
U sidnejskoj luci Nova godina će biti dočekana čuvenim vatrometom uz zvuke i boje koje je izabrala Kajli Minog koja je i domaćin zabave vrijedne 6,6 miliona australijskih dolara.
Gradonačelnik Sidneja Klover Mur rekao je da se očekuje da veličanstveni vatromet posmatra oko milion i po gostiju.
Dolazak Nove godine biće pozdravljen vatrometom i iznad Temze u Londonu, na moskovskom Crvenom trgu i nad Kremljom, kao i u centru Kuala Lumpura, Tajpeja, Stokholma, Amsterdama i mnogih gradova širom Kine.
U Hongkongu će novogodišnji vatromet koštati 12,5 miliona hongkonških dolara, a policija očekuje da će se na trgu Viktorija okupiti najmanje sto hiljada ljudi.
Tradicionalno najveća proslava u Njujorku organizuje se na Tajms skveru gdje će se brojnim američkim zvijezdama pridružiti južnokorejska Internet i pop senzacija Psaj.
Vlasti Rija de Žaneira su obećale 16-minutni vatromet iznad Kopakabane, dok se u Berlinu priprema raskošan vatromet iznad Brandenburške kapije i žurka uz muzičke zvijezde Pet šop bojs, Boni Tajler i Blu.
U nastojanju da se nađe na planetarnoj mapi veličanstvenih novogodišnjih proslava, Dubai planira raskošnu svečanost u Burdž Kalifi, najvišoj zgradi-kuli na svijetu oko koje će se organizovati bogat vatromet uz muziku Praške filharmonije.
U Parizu su, međutim, vlasti podsjetile građane da je upotreba pirotehničkih sredstava zvanično zabranjena. Građani će Novu godinu, ipak, dočekati na Jelisejskim poljima i oko Ajfelovog tornja, prenosi AFP.