U nalazu navodi da je uvidom u građevinsku dokumentaciju utvrdio da je kompanija Linea Ars projektnim zadatkom utvrdila da je potrebna adaptacija krova, fasade, terasa, partera, zidova i plafona, ozvučenja, kao i revitalizacija kamenih ploča, keramički radovi, zamjena instalacija i opreme. Projektovana vrijednost ovih radova je, prema njihovom proračunu, bila 1,8 miliona. Radunović navodi da je 2013. godine Ekonomski fakultet u Podgorici utvrdio da je od 1993. do 2013. godine Merkur Evropa uložila 1,38 miliona eura. Nalaz je sačinjen u okviru sudskog postupka koji ova kompanija vodi protiv Budvanske rivijere.
Advokat Merkura Marjan Marković nije imao prigovor na njegov nalaz, dok se advokat Budvanske rivijere Vanja Mugoša nije mogao izjasniti, ukazujući da vještak nije dostavio dokumentaciju na osnovu koje je sačinio nalaz. Zbog toga je tražio da sud pozove Radunovića radi pojašnjenja, dok bi nakon ovog vještačenja trebalo da uslijedi i finansijsko u kom će i vještakinja Borka Boričić utvrditi vrijednost radova.
Iz Merkura tvrde da su morali izvesti radove, jer je krov predstavljao opasnost i za goste i za zaposlene. Iz Budvanske rivijere navode da nikada nijesu dali saglasnost za takva ulaganja, već su se tome i protivili. Smatraju da nije bila riječ o hitnim radovima, već o pokušaju prenamjene određenog dijela poslovnog prostora.
Vlasnik Merkura Milan Mrvaljević je na ranijem ročištu naveo da je bio zakupac od 1993. godine te da je sa renoviranjem počeo čim je preuzeo hotel u kom su prethodno bile smještene izbjeglice. Tvrdi da je u adaptaciju uloženo 1,8 miliona eura, čime je povećana kategorizacija i vrijednost hotela, jer se bez toga nije mogla obavljati djelatnost. Iduće ročište na kom bi Radunović trebalo da pojasni svoj nalaz zakazano je za kraj maja.