Ovogodišnja tema Foruma je „Obrazovanje: gradimo budućnost zajedno; snažnije, hrabrije, bolje“,kojaobuhvata sve faze obrazovanja, uključujući i obuku za tehničko i stručno obrazovanje, kao i visoko obrazovanje.
Učesnici na Forumu su ministri obrazovanja iz cijelog svijeta koji u okviru ovogodišnjemanifestacije imaju priliku da razgovaraju kako su nacionalni sistemi obrazovanja odgovorili na pandemiju, kako je pandemija uticala na prisustvo učenika, blagostanje, postignuća, škole, univerzitetske zajednice, a posebno kakav je uticajbio na ranjive grupe i one u izolovanim zajednicama.
U okviru Foruma, ministar Vojinović se u Donjem domu britanskog parlamenta sreo sa predsjedavajućim Interparlamentarne grupe za Crnu Goru u Donjem domu i članom Parlamenta Ujedinjenog Kraljevstva, Aleksom Sobelom i kopredsjedavajućim Martinom Vikersom.
Ovom prilikom ministar je još jednom izrazio zahvalnost Britanskom savjetu na produktivnoj, dugogodišnjoj saradnji, koja je rezultirala brojnim projektima i dala nemjerljiv značaj crnogorskom obrazovnom sistemu. U tom kontekstu, ministar je iskazao žaljenje zbog zatvaranja njihove kancelarije u Crnoj Gori, te naglasio da će, uprkos tome, Ministarstvo prosvjete nastaviti blisko partnerstvo sa ovom organizacijom.
Sagovornici su na sastanku razmotrili mogućnosti unapređenja saradnje u oblasti obrazovanja, a ministar Vojinović je zaključio da je Svjetski obrazovni forum izuzetna prilika da se kroz razmjenu iskustava sa drugim obrazovnim sistemima i primjerima dobre prakse, pruži dragocjen učinak crnogorskom obrazovanju i ojačaju bilateralni odnosi sa našim međunarodnim partnerima.
Sastanku su prisustvovali i direktor Direktorata za evropske integracije, programiranje i implementaciju EU fondova i međunarodnu saradnju u Ministarstvu prosvjete Goran Drobnjak, kao iotpravnica poslovacrnogorske ambasade u Londonu, Nataša Jovović.