Abiznis

Vučinić: “Odluka poslovodstva nezakonita i štetna”

Izvor

Iz ministarstva ekonomije poručuju da će se u toku dana oglasiti saopštenjem za javnost.

U sitnu I srednju valjaonicu nikšićke Željezare ugrađeno je najmanje 12.000 tona kvalitetnog čelika. Pretvaranjem, ta dva pogona, u čelični otpad njegova tržišna vrijednost premašila bi 3,5 miliona eura.

Sindikalni lider Željezare Janko Vučinić objašnjava da je namjera poslovodastva da, prikupljanjem čeličnog otpada, podmiri zaostale obaveze:

“Stav Sindikata je da je ova odluka nezakonita, netransparentna I štetna kako za Željezaru tako I za radnike. Jer bi to staro željezo moglo poslužiti nama da održimo kontinuitet proizvodnje.”

Vučinić kaže da je sa vlasnikom razgovarao, ali bezuspješno.

Obavijestio je I ministra ekonomije Branka Vujovića od koga očekuje malo više razumijevanja:

„Smatramo da ne bi dobro bilo da Vlada da saglasnost na ovu odluku jer ona predstavlja očigledan vid pljačke imovine Željezare. ”

 

Ministar ekonomije Branko Vujović kazao nam je samo da će se toku dana resorno ministarstvo oglasiti saopštenjem za javnost!

 

Predsjednik Nove srpske demokratije Andrija Mandić, koji je I predsjednik Komisije za kontrolu privatizacije, uputio je Otvoreno pismo premijeru,  Milu Đukanoviću povodom dešavanja u Željezari.

Članica komisije, Hidajeta Bajramspahić, iz redova SDP-a, kaže da nije u potpunosti informisana sa najnovijim dešavanjima u toj kompaniji, pa predlaže:

„Dobro bi bilo da se zakaže Komisija, da se mi svi informišemo I da nam članovi UO objasne, ako su donijeli takvu odluku, zašto su je donijeli I kakvi su njeni ekonomski efekti.”

 

Izvjesno je, međutim, da će I ovog puta biti okupljanja ispred Željezare, najavljuje Janko Vučinić:

„Oni još nijesu počeli ali svakog trenutka mogu da počnu. S obzirom na ovako burnu reakciju radnika ne vjerujem da će se odlučiti na taj korak. Ukoliko poslodavac bude istrajan u svojoj namjeri vjerovatno bi došlo do neželjenih sukoba.”

 

Jedan od pogona Željezare u Nikšiću ranije je kupila italijanska kompanija "Gati", i dio mašina već je  nezakonito preselila u Suboticu.

Portal Analitika