„Javni prostor, uključujući digitalne platforme, mora ostati mjesto slobodne razmjene mišljenja, konstruktivne kritike i argumentovanog dijaloga , a ne poprište uvreda, prijetnji i dehumanizacije“, istakla je Vujović.
Kaže da „posebno zabrinjava činjenica da se ovakvi napadi sve češće usmjeravaju prema ženama koje djeluju u javnom prostoru, s jasnim ciljem da ih obeshrabre, ućutkaju i diskredituju“.
„Zastrašujuće je da žene mogu biti izložene ovakvoj vrsti napada, i to od strane anonimnih ili bot profila, često politički motivisanih“, kazal je Vujović.
Dodaje kako „Ministarstvo kulture i medija ostaje snažno posvećeno očuvanju osnovnih demokratskih vrijednosti, slobode govora, slobode mišljenja, te zaštite svih aktera i akterki javnog života od ciljanih kampanja, govora mržnje i zloupotreba digitalnog prostora“.
„Ohrabruje što su napadi naišli na snažnu osudu javnosti i što je sramni sadržaj brzo uklonjen. To pokazuje da se, kao društvo, ipak pomjeramo naprijed, možda malim koracima, ali u pravom smjeru“, ocijenila je Vujović.
Pozvala je sve društvene i političke aktere da doprinesu kulturi dijaloga, međusobnog poštovanja i odgovornosti u javnoj komunikaciji.
„Njegujmo pristojnost, kulturu i čojstvo vrijednosti po kojima smo se uvijek prepoznavali“, zaključila je Vujović.