Vujović je istakla značaj podrške Misije OEBS u Crnoj Gori procesu unapređenja medijske oblasti i stvaranju uslova za bezbjedan i kvalitetan rad novinara i novinarki.
"Donošenjem Medijske strategije sa Akcionim planom definisali smo ciljeve i pravace razvoja medijskog sektora, a sve kako bi se obezbijedilo povoljno okruženje za slobodu informisanja, protok ideja i mišljenja u ostvarivanju javnog interesa, a koje će dovesti do uređenog medijskog tržišta" rekla je Vujović.
Vujović je istakla da značajno uvećanje Fonda za medijski pluralizam, koji je jedna od važnijih novina teksta novih medijskih zakona na kojima je radila radna grupa, će podstaći održivost medija koji mogu doprinijeti unapređenju medijske saradnje, profesionalizaciji i boljoj samoregulaciji.
Ambasadorka Vag je prepoznala značaj usvajanja Medijske strategije, prve strategije te vrste u Crnoj Gori, i poručila da je Misija spremna da podrži njenu implementaciju i prateći Akcioni plan.
"Misija pruža podršku i tekućoj transformaciji Nacionalnog javnog servisa RTCG", kazala je Vag.
Govorila je i o neophodnosti poboljšanja transparentnosti vlasništva nad medijima, kao i o pitanju medijskog nadzora tokom izbornih kampanja.
“Misija OEBS-a će pružati kontinuiranu podršku medijima, konkretno u oblasti medijskog izvještavanja i medijske pismenosti, kao i podršku medijskim samoregulatornim tijelima i Agenciji za elektronske medije”, poručila je Vag.
Ona je govorila i o aktivnostima na suzbijanju govora mržnje, kao i o saradnji Misije sa Komisijom koja prati istrage o slučajevima napada na novinare, jer je bezbjednost novinara jedan od osnovnih principa OEBS-a.