Vaterpolo

Vaterpolisti Jadrana pobjedom su otvorili novu sezonu Regionalne vaterpolo lige. Izabranici Vladimira Gojkovića na Škveru su bili bolji od zagrebačke Mladosti, rezultatom 11:9 (5:2, 2:4, 1:2, 3:1).

Zagrepčani savladani na Škveru: Jadran upisao tri boda na startu Regionalne lige Foto: PVK Jadran

Jadran je mnogo bolje ušao u večerašnji duel, ali drama nije izostala - gosti su u potpunosti uspjeli da se vrate do kraja treće četvrtine. No, na kraju su Aleksandar Ivović i saigrači bili skoncentrisaniji i zasluženo stigli do prve ovosezonske pobjede u Premijer ligi.

Izuzetno su Novljani otvorili meč i nakon osam minuta igre stekli su prednost od tri gola viška (5:2). No, u drugom kvartalu uslijedio je odgovor Mladosti, koja je – pogotkom Bašića – 90 sekundi prije kraja prvog dijela prišla na 7:6.

Još je uzbudljivija bila treća četvrtina – Vrlić je poravnao na 7:7, pa je Ivović vratio domaćima vođstvo, ali su večerašnji rivali završni period ipak dočekali uz egal (8:8).

Odlično su otvorili Gojkovićevi izabranici posljednju četvrtinu. Prvo je pogodio Vučurović, pa Sladović i bilo je 10:8. Uspjeli su Zagrepčani da se vrate na minus jedan, ali onda je Holod matirao Marcelića, te je 90 sekundi prije kraja bilo 11:9. U sljedećem napadu su se naši viceprvaci odbranili i tada je bilo jasno kako tri boda ostaju na Škveru.

Po dva gola za Jadran postigli su Ivović, Holod i Vasilije Radović, a na suprotnoj strani su identičan učinak imali Bašić, Buljubašić i Lazić.